Malwina Smarzek-Godek

Autor: Cyfra Sport Malwina Smarzek-Godek

Liga Narodów: Pewne zwycięstwo Polek! Dwa sety pogromu i nerwy w trzeciej partii

2021-05-31 18:59

Udało się Polkom przełamać serię porażek podczas Ligi Narodów 2021. Biało-czerwone po przegranych z Serbią i Turcją w rywalizacji z Koreą Południową wróciły na zwycięskie tory i zgarnęły komplet punktów. W dwóch setach Polki wręcz rozbiły przeciwniczki, ale za to w trzeciej partii musiały się namęczyć, aby postawić kropkę nad "i".

Polska - Korea 3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

Polska: Nowicka, Alagierska, Kąkolewska, Stenzel, Stysiak, Efimenko-Młotkowska, Łukasik, Jagła, Smarzek, Fedusio, Łazowska, Różański, Gryka, Górecka

Korea: Soyoung Lee, Dahyeon Lee, Hye Seon Yeum, Dahye Han, Dain Kim, Eunjin Park, Jiyoung Oh, Yeon Koung Kim, Songyi Han, Jeongah Park, Hyo Jin Yang, Seoyoung Yuk, Jiyun Jeong, Seungju Pyo

Pierwsza runda starć w Lidze Narodów kobiet nie była dla Polski zbyt udana. Pomimo zwycięstwa w starciu z Włoszkami, w dwóch pozostałych rywalizacjach biało-czerwone musiały przełknąć gorycz porażki. Na szczęście dla podopiecznych Jacka Nawrockiego los uśmiechnął się do nich w poniedziałek. Korea Południowa tylko w jednym secie postawiła naszym zawodniczkom trudne warunki.

Bo w pierwszej i drugiej partii biało-czerwone robiły na boisku co tylko im się podobało. Koreanki nie mogły skończyć wielu piłek, a wszystko za sprawą świetnej gry w defensywie choćby Moniki Jagły, która raz po raz podbijała ataki przeciwniczek. W dodatku w ataku świetnie spisywała się Martyna Łukasik, czy Magdalena Stysiak i tym samym Polki najpierw wygrały 25:14, a następnie 25:20.

Wydawało się, że i w trzecim secie biało-czerwonym uda się gładko doprowadzić sprawy do końca. Początek seta był w ich wykonaniu fatalny. Polki nie mogły skończyć ataku, popełniały proste błędy i w mig zrobiło się niebezpiecznie. Koreanki prowadziły nawet 17:12. Ale podopieczne Jacka Nawrockiego zdołały się pozbierać i zaczęły grać, jak w poprzednich dwóch partiach. Kluczowym momentem były cztery bloki z rzędu naszych reprezentantek. Od stanu 21:19 dla Korei, biało-czerwone zdobyły sześć, a rywalki zaledwie punkt i to nasze zawodniczki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Polska - Korea

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Korea. Początek relacji zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z czwartego meczu reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Biało-czerwone zmierzą się z Koreą.

W poniedziałek rozpoczęła się druga runda spotkań w Lidze Narodów pań. Siatkarki miały trzy dni przerwy i teraz wracają do rywalizacji o punkty. A tych biało-czerwonym nieco brakuje, bo jak na razie Polki mają dwa "oczka" na koncie. Wszystko za sprawą zwycięstwa nad reprezentacją Włoch oraz dwóch porażkom w ostatnich spotkaniach.

Duże powody do niepokoju kibice mogli mieć zwłaszcza po rywalizacji z Serbią, w której podopieczne Jacka Nawrockiego zaprezentowały się naprawdę słabo. Jednak dzień później pokazały, że potrafią walczyć z najlepszymi zespołami w Europie. Bo w spotkaniu z Turcją postawiły rywalkom spore wymagani i choć mecz zakończył się porażką, zawodniczki mogły być zupełnie w innych nastrojach.

Dwie porażki na koncie ma również Korea Południowa. Zespół z Azji zdołał pokonać jedynie Tajlandię, która jest jedną z najsłabszych ekip w Lidze Narodów. Poza tym Koreanki przegrały i z Japonią i z Chinami.

Zawodniczki obu drużyn już na parkiecie. Za chwilę początek spotkania!

Zaczynamy!

3:1

Bardzo dobry blok Polek! Smarzek do spółki z Alagierską nie przepuściły ataku Seungju Pyo.

5:2

Alagierska pewnie z krótkiej.

6:3

As serwisowy Smarzek!

8:5

Kuriozalny punkt. Koreanki przyjęły zagrywkę na drugą stronę i... zdobyły punkt. Konsternacja po polskiej stronie.

10:5

Hye Seon Yeum nie trafiła w boisko. Polki powiększają przewagę.

11:6

Fantastyczna, długa akcja z obu stron. Ale punkt zdobywają Koreanki, a wszystko za sprawą autu po ataku Smarzek.

14:6

Świetna obrona Nowickiej i jeszcze lepszy atak Smarzek w kontrataku.

16:7

Bardzo dobrze graja dziś Polki w obronie. Teraz piłkę podbiła Stysiak, a punkt zdobyła Alagierska.

17:9

Jiyun Jeong nie wykorzystała szansy na zmniejszenie strat, jednak w kontrataku nie trafiła w boisko.

19:9

Seungju Pyo również nie trafia w boisko. Ogromna przewaga Polek.

20:10

Potężny atak Łukasik!

21:10

Doskonała obrona Jagły, ale atak Nowickiej został podbity. Jiyun Jeong trafiła w taśmę w kontrze.

21:13

Nietrafiony atak Smarzek. Wszystko zaczęło się od niedokładnego przyjęcia zagrywki.

22:13

Świetny blok Efimenko i Łukasik!

23:13

Punkt Różański w kontrataku. Dużo dała dobra zagrywka Łukasik i rewelacyjna obrona Jagły.

24:14

Raz jeszcze Różański. Teraz obiła koreański blok!

25:15

Koniec seta! Stysiak po skosie i Koreanki nie zdołały utrzymać piłki w grze!

Zaczynamy drugiego seta!

2:2

Blisko było zablokowania Jiyun Jeong. Piłka wylądowała jednak na aucie.

3:4

Pogubiły się nieco Polki w ataku i nie zdołały utrzymać piłki w grze.

5:5

Efimenko nieczysto trafiła piłkę, ale na jej szczęście trafiła w boisko.

7:6

As serwisowy Łukasik!

9:7

Mocny atak Stysiak po prostej.

11:8

Kolejny punkt Stysiak. Przyjmująca wykorzystała kontratak i uderzyła nad blokiem.

13:8

As serwisowy Nowickiej!

15:8

Świetny blok biało-czerwonych! Alagierska do spółki ze Stysiak!

16:10

Błąd po polskiej stronie. Alagierska minęła się z piłką na środku siatki.

18:10

Blok Smarzek! Koreanki ponownie bezradne.

18:12

Trochę problemów przy przyjęciu zagrywki i pomyliła się w ataku Smarzek. Piłka na aucie.

19:13

Znów dobrze na siatce przesunęły się Polki, ale Jiyun Jeong nie dała się zablokować.

20:14

Nie trafiła w boisko po zagrywce Dahyeon Lee.

21:14

Różański znów pojawiła się na boisku i znów skuteczna w ataku!

22:15

Obiła koreański blok Różański.

22:17

Wykorzystały kontratak Koreanki. Przebiła się przez blok Soyoung Lee.

22:19

Gorszy moment gry Polek. Źle rozegrała teraz Łazowska i piłka została po naszej stronie.

23:19

Szczęśliwie Efimenko zablokowała przebicie rywalki i piłka spadła na linię. Polki jednak zdecydowanie wpadły w jakiś dołek, bo akcja pozostawiała wiele do życzenia.

24:20

Pewny atak Smarzek. Mamy piłki setowe!

25:20

Koniec seta! Koreanki nie poradziły sobie z zagrywką!

Zaczynamy trzeciego seta!

2:1

Smarzek i Alagierska blokują Soyoung Lee!

4:3

Mocny atak Smarzek po prostej.

4:6

Ponownie gorszy moment w grze biało-czerwonych. Z przechodzącej piłki zaatakowała Eunjin Park.

4:8

As serwisowy Soyoung Lee. Pierwsze tak wysokie prowadzenie Koreanek w tym spotkaniu.

5:10

Nie trafiła w boisko Stysiak. Role w trzecim secie się mocno odwróciły.

5:12

Zablokowana na prawym skrzydle Smarzek.

5:13

As serwisowy Seungju Pyo!

7:13

Kontratak w wykonaniu Smarzek skuteczny. Atakująca trafiła w sam narożnik boiska.

9:14

Mocny atak po skosie Stysiak. Część strat odrobionych.

10:15

Piłka dotknęła koreański blok po ataku Stysiak.

11:15

As serwisowy Nowickiej! Piłka przewinęła się po taśmie.

12:17

Niewiele brakowało do asa, ale to był jednak aut Stysiak.

14:17

Długa akcja dla Polski! Łukasik po bloku!

15:18

Atak po skosie Smarzek.

16:19

Szybka piłka do lewego ataku, a tam bardzo dobrze atakuje Łukasik.

17:19

18:20

Błąd na zagrywce Koreanek.

19:21

Potężnie po prostej i po palcach Stysiak.

20:21

Blok Polek! Zatrzymana Soyoung Lee!

21:21

I drugi blok z rzędu! Świetnie punktuje Smarzek!

22:21

Trzeci blok! Tym razem Alagierska i Stysiak na lewym skrzydle!

23:21

Czwarty blok! Trzeci raz Smarzek!

24:21

Koreanki przyjęły na drugą stronę i Stysiak kończy akcję! Piłki meczowe!

25:22

KONIEC MECZU! Stysiak po linii z prawego skrzydła. Uratowały trzeciego seta Polki, za co na pewno należą się im brawa!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.