Polska - Tajlandia WYNIK meczu siatkarek w Lidze Narodów 15.06.2024

Autor: VNL Polska - Tajlandia WYNIK meczu siatkarek w Lidze Narodów 15.06.2024

Polki znowu górą

Polskie siatkarki z dziesiątym zwycięstwem w Lidze Narodów! Rozbiły Tajlandię, popis Martyny Czyrniańskiej

2024-06-15 12:17

Polskie siatkarki imponują w Lidze Narodów! W sobotę z Tajlandią odniosły dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu tego sezonu. Tajki postawiły się im tylko w drugim secie, ale podopieczne Stefano Lavariniego ponownie nie straciły nawet seta. Prawdziwy popis w Hongkongu dała Martyna Czyrniańska, która atakowała z niesamowitą skutecznością nawet z trudnych piłek. Polki już wcześniej były pewne awansu do turnieju finałowego LN, a przed nimi jeszcze jeden mecz fazy głównej z Chinkami. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Tajlandia.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

Polska: Alagierska, Czyrniańska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Łysiak, Mędrzyk, Różański, Smarzek, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz

Tajlandia: Bamrungsuk, Boonlert, Chanthawhisut, Guedpard, Jaisaen, Kokram, Kongyot, Moksri, Nahuanong, Nuekjang, Pannoy, Sinpho, Sooksod, Srithong

Polska - Tajlandia RELACJA NA ŻYWO

Polskie siatkarki zagrają w sobotę swój trzeci mecz na turnieju Ligi Narodów w Hongkongu. Jest to ich ostatni turniej w tej fazie rozgrywek, bo już za tydzień powalczą w finałach LN, do których zapewniły sobie awans. Na horyzoncie są jednak igrzyska olimpijskie, a mecze LN stanowią do nich świetne przygotowanie. W dziesięciu dotychczasowych Polki przegrały zaledwie raz - w środę z Brazylią (1:3), po czym wykorzystały dzień wolny i w piątek nie dały szans Dominikanie (3:0). Kibice mają nadzieję, że przykrej niespodzianki nie będzie także z Tajlandią, która jako gospodarz od początku miała zapewniony udział w turnieju finałowym Ligi Narodów. Niewykluczone, że to właśnie Tajki będą rywalkami Polek w ćwierćfinale, co tylko dodaje smaku ich sobotniej rywalizacji.

Czy polskie siatkarki zdobędą medal igrzysk olimpijskich w Paryżu?