Polska Włochy STREAM ONLINE LIVE

Autor: CyfraSport Polska Włochy STREAM ONLINE LIVE

Ukraina postraszyła Polskę, ale nie zrobiła jej krzywdy. Kolejny triumf naszych siatkarek!

2019-08-26 22:25

Mecz Polski z Ukrainą w 3. kolejce fazy grupowej tegorocznych siatkarskich mistrzostw Europy kobiet rozpoczął się sensacyjnie. Nasze wschodnie sąsiadki rozstrzygnęły bowiem seta na swoją korzyść, ale na całe szczęście okazało się to tylko wypadkiem przy dobrej pracy biało-czerwonych. Polki nie miały problemów z rozstrzygnięciem kolejnych partii na swoją korzyść i zatriumfowały w pełni zasłużenie 3:1.

Polska - Ukraina 3:1 (20:25, 25:11, 25:22, 25:15)

Polska: Alagierska, Efimienko, Grajber, Kąkolewska, Łukasik, Maj-Erwardt, Mędrzyk, Smarzek-Godek, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz, Zaroślińska-Król

Ukraina: Denysova, Dorsman, Gerasymova, Karasova, Karpets, Kodola, Kraiduba, Nikolaichuk, Peretiatko, Politanska, Rykhliuk, Stepaniuk, Trushkina, Velykokon

Na samym początku pojedynku nic nie wskazywało na to, że biało-czerwonym może przydarzyć się coś złego. Szybko objęły prowadzenie kilkoma punktami i spokojnie kontrolowały losy spotkania. Po chwili wkradło się jednak rozluźnienie, co bezlitośnie zaczęły wykorzystywać przeciwniczki. Kluczowy okazał się moment, w którym z wyniku 19:19 zrobiło się 19:24. Ostatecznie Polki jeszcze nieco powalczyły, ale nieskutecznie. Ukrainki zupełnie niespodziewanie zatriumfowały w pierwszym secie aż pięcioma punktami.

W drugiej partii polscy kibice nie musieli się martwić nawet przez chwilę. Biało-czerwone wzięły mocny rewanż za niepowodzenie i od początku do końca zdecydowanie kontrolowały przebieg pojedynku. Ostatecznie rozbiły swoje rywalki aż 25:11. W kolejnym secie starcie było już nieco bardziej wyrównane. Ostatnim prowadzeniem Ukrainek okazał się jednak rezultat 8:7, a od tej pory gospodynie turnieju utrzymywały co najmniej 2 "oczka" przewagi. Ostatecznie zwyciężyły 25:22 i stanęły przed koniecznością wygrania ostatniego seta, chcąc zwyciężyć za 3 punkty.

Ostatni set toczył się pod dyktando Polski od A do Z. Końcowy triumf biało-czerwonych był niezagrożony nawet przez moment. Polki budował swoją przewagę konsekwentnie przez całą partię i ostatecznie wygrały ją 25:

Kolejne starcia gospodyń mistrzostw Europy w środę i czwartek - odpowiednio z Belgią i Włochami. Zadecydują one o finalnym układzie tabeli.