Polska - USA WYNIK

Autor: Cyfrasport Polska - USA WYNIK

Kwalifikacje olimpijskie

Polki rozbiły mistrzynie olimpijskie i są o krok od igrzysk w Paryżu! Wielkie zwycięstwo siatkarek w Łodzi

2023-09-23 19:34

Polska - USA WYNIK. Polskie siatkarki są wielkie! Po dwóch trudnych meczach z Tajlandią (2:3) i Niemkami (3:2) weszły na najwyższy poziom i nie dały niemal żadnych szans aktualnym mistrzyniom olimpijskim ze Stanów Zjednoczonych! Biało-Czerwone od samego początku objęły prowadzenie, i choć dały się dojść, to w końcówce pierwszego seta zachowały więcej zimnej krwi. Po słabszym drugim secie się nie podłamały i w dwóch kolejnych partiach potwierdziły, że w sobotę były po prostu lepsze od Amerykanek. Zwycięstwo 3:1 z USA oznacza, że Polki są o krok od awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu!

Polska - USA 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16)

Polska: Czyrniańska, Fedusio, Gałkowska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Pacak, Różański, Stenzel, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz

USA: Carlini, Drews, Evans, Frantti, Hentz, Larson, Ogbogu, Plummer, Rettke, Robinson-Cook, Skinner, Thompson, Washington, Wong-Orantes

Już przed meczem Polska - USA sytuacja związana z awansem na igrzyska olimpijskie w Paryżu była skomplikowana. Było jasne, że zwycięstwo Amerykanek zapewni im awans, ale Polki nie zamierzały odpuścić i w wielkim stylu odniosły zwycięstwo 3:1! Dzięki temu Biało-Czerwone wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli z identycznym bilansem jak USA. Polska wygrała 5 z 6 meczów i ma 15 punktów, tyle samo mają Amerykanki, ale w grze o awans pozostają jeszcze Włoszki i Niemki. Te dwie drużyny zmierzą się w ostatnim sobotnim meczu i wynik tego spotkania ma ogromne znaczenie przed ostatnim dniem kwalifikacji. W niedzielę Polki zagrają z Włoszkami, a Amerykanki z Niemkami i to te mecze rozstrzygną o biletach do Paryża. Awans na IO wywalczą tylko dwie najlepsze drużyny i jedno jest pewne - zwycięstwo Polski będzie oznaczało upragniony sukces. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - USA:

Czy polskie siatkarki wygrają z Włoszkami i awansują na igrzyska w Paryżu?