Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem na MŚ

i

Autor: Cyfrasport Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem na MŚ

Trudna sytuacja Polek

Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem! Choroba krzyżuje im plany na MŚ, prawdziwe nieszczęście

2022-10-05 10:10

Polskie siatkarki świetnie rozpoczęły mistrzostwa świata, ale trzy ostatnie mecze przegrały pomimo zażartej walki. Kibice z nadzieją śledzą ich zmagania, jednak po wtorkowej porażce z Serbią (0:3) sytuacja Polek jest naprawdę trudna. Tym bardziej, że mają prawdziwe nieszczęście. Biało-Czerwone zmagają się z wielkim problemem, co ujawnił Stefano Lavarini. Choroba krzyżuje plany reprezentacji Polski na MŚ.

Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem! Choroba krzyżuje im plany na MŚ

Polskie siatkarki pewnie awansowały do II rundy mistrzostw świata, ale dopiero na tym etapie rozpoczęła się walka o ćwierćfinał. Porażki w wyrównanych starciach z Dominikaną i Turcją sprawiły, ze sytuacja współgospodyń turnieju nie była łatwa. Zwłaszcza, że już na starcie drugiej rundy czekały na nie prawdziwe potęgi. Wtorkowy mecz z Serbią pokazał, jak trudne wyzwanie przed Biało-Czerwonymi, by awansować do fazy pucharowej MŚ. Polki dały z siebie wszystko i walczyły dzielnie, ale Serbki okazały się lepsze w trzech setach. To jeszcze bardziej skomplikowało sytuację reprezentacji Polski. Przed nią starcia z USA, Kanadą i Niemcami, które trzeba wygrać, myśląc o ćwierćfinale. Będzie to niezwykle trudne, a do tego doszły problemy zdrowotne naszych siatkarek, co ujawnił Stefano Lavarini.

Lavarini zdradził szczegóły. "Parę zawodniczek złapało coś w stylu grypy"

Włoski selekcjoner opowiedział o skomplikowanej sytuacji drużyny w rozmowie ze Sport.pl. - W ostatnich dniach, kiedy przenieśliśmy się z Gdańska do Łodzi, dwa dni temu, czy w poniedziałek, parę zawodniczek złapało coś w stylu grypy. To nic poważnego, ale były bardzo zmęczone, miały katar, problemy z pełnym oddychaniem, odpoczynkiem. Te kłopoty utrzymywały się przez około trzy dni i na pewno nie pozwoliły niektórym wejść na ich najwyższy poziom - wyznał Lavarini. Nie szukał jednak w ten sposób wymówki dla porażki z Serbią, choć jego podopieczne także poruszyły zdrowotny temat.

Mamy większe, czy mniejsze problemy, ale nie chcemy tym tłumaczyć swojej gry, czy znajdować wymówek. Jest większe zmęczenie i trochę nas to podłamuje, bo ciągle coś się wydarza. Moje zdrowie już jest ok, ale w Gdańsku bywało różnie - przyznała dla TVP Sport Maria Stenzel. - Proszę, możemy dzisiaj nie rozmawiać? Mam gorączkę - rzuciła dziennikarzom zgromadzonym w mixed zonie Joanna Wołosz. Była wyraźnie zmęczona po meczu z Serbią i wydaje się, że wpływ na to miały nie tylko trzy wymagające sety z panującymi mistrzyniami świata.

Jedną z liderek reprezentacji Polski jest Olivia Różański. Jej podobieństwo do Igi Świątek powala!

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Dawid Ozdoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze