Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem na MŚ

i

Autor: Cyfrasport Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem na MŚ

Trudna sytuacja Polek

Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem! Choroba krzyżuje im plany na MŚ, prawdziwe nieszczęście

2022-10-05 10:10

Polskie siatkarki świetnie rozpoczęły mistrzostwa świata, ale trzy ostatnie mecze przegrały pomimo zażartej walki. Kibice z nadzieją śledzą ich zmagania, jednak po wtorkowej porażce z Serbią (0:3) sytuacja Polek jest naprawdę trudna. Tym bardziej, że mają prawdziwe nieszczęście. Biało-Czerwone zmagają się z wielkim problemem, co ujawnił Stefano Lavarini. Choroba krzyżuje plany reprezentacji Polski na MŚ.

Polskie siatkarki zmagają się z wielkim problemem! Choroba krzyżuje im plany na MŚ

Polskie siatkarki pewnie awansowały do II rundy mistrzostw świata, ale dopiero na tym etapie rozpoczęła się walka o ćwierćfinał. Porażki w wyrównanych starciach z Dominikaną i Turcją sprawiły, ze sytuacja współgospodyń turnieju nie była łatwa. Zwłaszcza, że już na starcie drugiej rundy czekały na nie prawdziwe potęgi. Wtorkowy mecz z Serbią pokazał, jak trudne wyzwanie przed Biało-Czerwonymi, by awansować do fazy pucharowej MŚ. Polki dały z siebie wszystko i walczyły dzielnie, ale Serbki okazały się lepsze w trzech setach. To jeszcze bardziej skomplikowało sytuację reprezentacji Polski. Przed nią starcia z USA, Kanadą i Niemcami, które trzeba wygrać, myśląc o ćwierćfinale. Będzie to niezwykle trudne, a do tego doszły problemy zdrowotne naszych siatkarek, co ujawnił Stefano Lavarini.

Lavarini zdradził szczegóły. "Parę zawodniczek złapało coś w stylu grypy"

Włoski selekcjoner opowiedział o skomplikowanej sytuacji drużyny w rozmowie ze Sport.pl. - W ostatnich dniach, kiedy przenieśliśmy się z Gdańska do Łodzi, dwa dni temu, czy w poniedziałek, parę zawodniczek złapało coś w stylu grypy. To nic poważnego, ale były bardzo zmęczone, miały katar, problemy z pełnym oddychaniem, odpoczynkiem. Te kłopoty utrzymywały się przez około trzy dni i na pewno nie pozwoliły niektórym wejść na ich najwyższy poziom - wyznał Lavarini. Nie szukał jednak w ten sposób wymówki dla porażki z Serbią, choć jego podopieczne także poruszyły zdrowotny temat.

Mamy większe, czy mniejsze problemy, ale nie chcemy tym tłumaczyć swojej gry, czy znajdować wymówek. Jest większe zmęczenie i trochę nas to podłamuje, bo ciągle coś się wydarza. Moje zdrowie już jest ok, ale w Gdańsku bywało różnie - przyznała dla TVP Sport Maria Stenzel. - Proszę, możemy dzisiaj nie rozmawiać? Mam gorączkę - rzuciła dziennikarzom zgromadzonym w mixed zonie Joanna Wołosz. Była wyraźnie zmęczona po meczu z Serbią i wydaje się, że wpływ na to miały nie tylko trzy wymagające sety z panującymi mistrzyniami świata.

Jedną z liderek reprezentacji Polski jest Olivia Różański. Jej podobieństwo do Igi Świątek powala!

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Dawid Ozdoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze