Łukasz Kaczmarek

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kaczmarek

Piękny gest

Poruszający gest polskiego siatkarza. Łukasz Kaczmarek ogłosił to publicznie. Prawdziwa fala komentarzy

2023-09-21 11:18

Łukasz Kaczmarek przeżywa ostatnio świetny okres. Razem z reprezentacją Polski siatkarz zwyciężył najpierw Lidze Narodów, by następnie pewnie wygrać Mistrzostwa Europy. Atakujący bardzo dobrze pokazał się w obu turniejach, szczególnie w Lidze Narodów rozgrywając świetne spotkania. Klasę Kaczmarka możemy jednak podziwiać nie tylko na boisku. Po zdobyciu złotego medalu zdecydował się na piękny gest.

Kaczmarek zdecydował się przekazać złoty medal za mistrzostwa Europy przyjacielowi rodziny, o czym poinformował na Instagramie: „Dziś na spotkaniu w moim rodzinnym mieście podarowałem złoty medal mistrzostw Europy wielkiemu przyjacielowi mojej rodziny - ks. Aleksandrowi Genderze”. Siatkarz wykorzystał tą okazję, by podziękować za wsparcie które otrzymuje z rodzinnego miasta

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce

"Jednak nie jest to z mojej strony gest skierowany jedynie do naszej rodzinnej parafii, ale dla wszystkich mieszkańców Krotoszyna, których nieustanne wsparcie odczuwam na każdym turnieju. Bazylika pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie jest dla mnie szczególnym miejscem” - można przeczytać we wpisie mistrza Europy.

Mimo wspaniałych sukcesów Kaczmarek i reszta złotej drużyny nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Polacy będą musieli powalczyć o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w turnieju kwalifikacyjnym. Pierwsze spotkanie już niedługo, bo 30 września Polska zmierzy się z reprezentacją Belgii.

Szymon Kołecki napędza polskiego mistrza. "On zawsze dąży do celu"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze