Siatkówka, Memoriał Wagnera, Kraków 2021, Polska - Norwegia, siatkarze, kadra, reprezentacja

i

Autor: Memoriał Wagnera/MPA Images Polscy siatkarze w trakcie meczu Polska – Norwegia podczas Memoriału Wagnera 2021

Poznaliśmy datę losowania grup MŚ siatkarzy 2022. Polacy są w doskonałej sytuacji

2021-07-15 20:12

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) potwierdziła termin losowania grup mistrzostw świata siatkarzy w Rosji w 2022 roku. 24 uczestniczące w mundialu zespoły zostaną podzielone na sześć czterodrużynowych grup 30 września 2021 roku w Moskwie. Wtedy też dowiemy się, w których miastach zostaną rozlokowane poszczególne rywalizujące reprezentacje.

MŚ siatkarzy zaplanowano między 26 sierpnia a 11 września 2022 roku. Pierwszego dnia mecz otwarcia z udziałem ekipy gospodarzy ugości Sankt Petersburg. Spotkania będą rozgrywane w 10 miastach na całym terytorium Rosji. Finał odbędzie się w Moskwie. Sześć miast grupowych pierwszej fazy to Krasnojarsk, Nowosybirsk, Kemerowo, Ufa, Jekaterynburg i Moskwa. Z kolei St. Petersburg, Kaliningrad, Jarosławl i Kazań to cztery pozostałe miasta-gospodarze MŚ, które przyjmą gości w II rundzie. Do niej (2–4.09.2022) zakwalifikuje się 16 zespołów, które stworzą cztery grupy. W III etapie na placu boju zostanie sześć reprezentacji, które w dniach 7–11 września w Moskwie rozegrają walkę o tytuł mistrzowski, najpierw w dwóch grupach po trzy drużyny, a z nich wyłonią się czterej półfinaliści. Mecze o medale mają się odbyć w oddanej do użytku w 2019 roku moskiewskiej hali VTB Arena, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

Trzykrotny olimpijczyk Krzysztof Ignaczak: Mamy najmocniejszą drużynę siatkarzy w historii

Amerykanie skompromitowali się tymi słowami o Polakach! To pokaz kompletnej ignorancji

Jak do tej pory znamy jedynie dwa zespoły, które na pewno zagrają w mistrzostwach świata. Jednym z nich jest gospodarz – Rosja, a drugim reprezentacja Polski. Jako mistrzowie świata 2018 Biało-Czerwoni mają zapewniony udział z urzędu, nie muszą więc się dodatkowo kwalifikować.

IO Tokio 2020. Tak siatkarze grają w „głupie gierki” przed igrzyskami [WIDEO]

Do obsadzenia pozostają więc 22 miejsca: 10 przypadnie dwóm najlepszym zespołom z pięciu mistrzostw kontynentalnych spośród tych ekip, które jeszcze nie mają kwalifikacji, a 12 dalszych przydzielonych zostanie na bazie światowego rankingu FIVB.

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze