Siatkówka, siatkarze, Takasaki, IO Tokio 2020, trening, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Vital Heynen

i

Autor: Polska Siatkówka Fabian Drzyzga i Michał Kubiak w nietypowych zajęciach treningowych w japońskim Takasaki. Przygląda się trener Vital Heynen

IO Tokio 2020. Tak siatkarze grają w „głupie gierki” przed igrzyskami [WIDEO]

2021-07-15 16:51

Minął drugi dzień pobytu polskich siatkarzy w japońskim mieście Takasaki położonym 100 km na północ od Tokio. To siedziba naszego zespołu przed przyjazdem do wioski olimpijskiej Tokio 2020. Nasi zawodnicy spędzają czas na podróżach pomiędzy hotelem a halą Takasaki Arena, gdzie korzystają z głównego parkietu oraz siłowni, w zależności od potrzeb. Halę mają tylko dla siebie, a organizatorzy przystroili ją powitalnymi plakatami skierowanymi do polskiej drużyny.

Zajęcia są lekkie, zarówno jeśli chodzi o czysto siatkarskie ćwiczenia jak i siłownię. Trener Vital Heynen jak zwykle wprowadził do harmonogramu kilka typowych dla siebie zabaw, tak zwanych „silly games” (głupie gierki). Tym razem podopieczni Belga musieli odbijać piłkę na przemian rękami i rozmaitymi przedmiotami, w tym przypadku były to duże piłki, barierki oraz krzesełka. Świetnie radzili sobie z tym – a wykonywali to jednocześnie przemieszczając się po boisku – Michał Kubiak i Fabian Drzyzga, nieco gorzej Grzegorz Łomacz i Wilfredo Leon.

Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal

Do pierwszego meczu Biało-Czerwonych w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 pozostał nieco ponad tydzień. Na inaugurację rywalem podopiecznych Heynena będzie Iran. W grupie A mamy także Japonię, Włochy, Kanadę i Wenezuelę. W grupie B zmierzą się: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja.

IO Tokio 2020 siatkówka GRUPY. IO Tokio siatkówka wyniki, tabele

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. W 1/4 finału zwycięzca grupy A zmierzy się z czwartą drużyną grupy B, a triumfator z B – z czwartym z A. W przypadku zespołów, które zajęły miejsca 2–3 dojdzie do losowania par ćwierćfinałowych. Ćwierćfinały turnieju siatkarzy odbędą się 3 sierpnia, półfinały 5 sierpnia, a finał i mecz o 3. miejsce 7 sierpnia 2021 r. Siatkarską halą igrzysk Tokio 2020 jest Ariake Arena.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze