Rosjanom znowu się potężnie oberwało. Kolejny cios wymierzony w nich. Ale ich wyrolowali

i

Autor: AP PHOTO/DAVID J. PHILLIP, FILE Rosjanom znowu się potężnie oberwało. Kolejny cios wymierzony w nich. Ale ich wyrolowali

Rosjanom znowu się potężnie oberwało. Kolejny cios wymierzony w nich. Ale ich wyrolowali

2022-05-20 7:41

Rosja od dawna nie rywalizuje sprawiedliwie na polu sportowym. Od lat liczne przykłady dopingu i systemowego "szprycowania" zawodników są tajemnicą poliszynela. Na stosowaniu nielegalnych środków regularnie wpadają kolejni sportowcy. Znowu im się oberwało. Tym razem stracili medale igrzysk olimpijskich z Soczi. Dostało się nie tylko im.

Nie od dziś wiadomo, że Rosja jest potentatem, jeśli chodzi o stosowanie dopingu. Przekonaliśmy się o tym kolejny raz. Znów zawodnicy z tego kraju zostali pozbawieni olimpijskich medali - tym razem za igrzyska olimpijskie w Soczi. Oberwało się jednak nie tylko im. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadecydował także o odebraniu krążków grupie sportowców z Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Reprezentant Polski opuści Rosję! Podjął decyzję, ten sezon będzie jego ostatnim

Rosja straciła medal IO Soczi 2014!

MKOl zmienił klasyfikację medalową w sztafecie 4x6km biatlonistek w igrzyskach w Soczi oraz w sztafecie 4x100m lekkoatletów podczas rywalizacji olimpijskiej w Tokio. Decyzje związane są z potwierdzonymi przypadkami stosowania dopingu przez sportowców, odpowiednio z Rosji i Wielkiej Brytanii.

Sonda
Czy sportowcy stosujący doping powinni być dożywotnio wykluczeni ze startów?

Pierwszy przypadek dotyczy dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych substancji przez kobiecą sztafetę 4x6km Rosji, która podczas igrzysk w Soczi 2014 zdobyła srebrny medal. Pierwotnie Rosjanki wygrały sprawę w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Z prawa apelacji nie skorzystała jednak jedna z nich, Olga Zajcewa. W związku z tym MKOl postanowił ostatecznie zmienić kolejność tej rywalizacji. Srebrny medal przyznano Norwegii a brązowy Czechom. Zwyciężyła Ukraina.

IO Tokio 2021: Odebrali medal Brytyjczykom!

MKOl zatwierdził również zmianę wyników sztefety lekkoatletów 4x100m z igrzysk w Tokio w 2021 roku. W stolicy Japonii srebrny krążek wywalczyli Brytyjczycy. Jeden z nich, co nawet potwierdziła próbka B, Chijindu Ujaha, wspomagał się dopingiem. W tej sytuacji srebrny krążek przypadł w udziale Kanadzie, a brązowy Chinom. Złoto wywalczyli Włosi.

NIE PRZEGAP! Na jaw wyszły zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Media podały wiadomość, ma dostawać mniej niż w Bayernie!

Ekspert o szansach polskich skoczków na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie
Najnowsze