Klaudia Alagierska

i

Autor: JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT Klaudia Alagierska

Pech uczestniczki mundialu

Reprezentantka Polski zerwała więzadło. Długa przerwa w grze

2023-02-16 15:48

Smutna wiadomość nadeszła z Łodzi. Dotyczy reprezentantki Polski w siatkówce, naszej czołowej środkowej bloku. Jak poinformował klub ŁKS Commercecon, Klaudia Alagierska-Szczepaniak doznała urazu kolana, a po dokonaniu niezbędnych badań okazało się, że jest on poważny. Siatkarkę czeka dłuższa przerwa.

Alagierska-Szczepaniak nabawiła się kontuzji podczas meczu Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Stambuł (0:3), który łodzianki wyjątkowo rozgrywały w Berlinie (ze względu na trzęsienie ziemi w Turcji lokalizację wydarzeń sportowych przenoszono w inne miejsca). Do pechowej sytuacji doszło w pierwszym secie. Po powrocie do Łodzi zawodniczka przeszła serię badań. Diagnoza jest jednoznaczna: zerwanie więzadła krzyżowego.

Były młode, zdolne, piękne... Trzęsienie ziemi pogrzebało ich marzenia. Tragiczna śmierć czterech siatkarek

Łódzki klub nie informuje jak długa przerwa czeka jego podopieczną. Jednak tego typu urazy rzadko udaje się wyleczyć szybciej niż w pół roku. To oznacza, że Klaudię Alagierską-Szczepaniak czeka teraz dłuższy rozbrat z parkietem i do gry może powrócić dopiero na starcie nowego sezonu ligowego.

W tej sytuacji przekreślony wydaje się też cały tegoroczny sezon reprezentacyjny naszej środkowej, uczestniczki ubiegłorocznego mundialu (7. m. Polski).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze