Sebastian Świderski przestał być prezesem. Zapadła oficjalna decyzja

2022-01-11 10:53
Siatkówka, Sebastian Świderski, PZPS, prezes
Autor: Marek Żochowski Sebastian Świderski, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ta decyzja musiała zapaść i nie jest zaskoczeniem. Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, pełni tę funkcję od końca września. Jednocześnie pozostawał szefem klubu, którym kierował od kilku lat – Zaksy Kędzierzyn-Koźle. W związku z tym wiadomo było, że popularny „Świder” musi w nieodległym czasie zrezygnować z funkcji klubowej. Szukanie następcy trwało kilka miesięcy, ale ostatecznie doszło do zmiany na stanowisku prezesa zarządu Zaksa SA. Znamy nazwisko następcy.

Zaksa SA powiadomiła o tym we wtorek 11 stycznia w oficjalnym komunikacie, przedstawiając osobę nowego szefa wicemistrzów Polski i triumfatorów Ligi Mistrzów 2021. Na stanowisko prezesa został powołany Piotr Szpaczek, który tym samym zastępuje Sebastiana Świderskiego. Zaksa informuje: „Piotr Szpaczek jest rodowitym kędzierzynianinem. Z Zaksą zawodowo jest związany od wielu lat. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. Biznesu i Organizacji, odpowiadając za relacje biznesowe z Partnerami i Sponsorami Klubu. Kwalifikacje menedżerskie uzyskał w Wyższej Szkole Zarządzania Administracji w Opolu na kierunku Menager sportu – organizacja i zarządzanie instytucjami sportowymi. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych na kierunku marketingowe zarządzanie firmą” – oświadczył klub.

Maciej Muzaj dla „SE” o zmianie trenera w Resovii: Była konieczna [WYWIAD]

Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Powierzenie funkcji prezesa zarządu jest wielkim zaszczytem i wyzwaniem, ale wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością. Zaksa to klub o ugruntowanej tożsamości , który może się pochwalić wieloletnią tradycją i bogatą historią obfitującą w sukcesy. Jestem pełen uznania dla pracy jaką wykonał dotychczasowy prezes i tego jak w ostatnich latach rozwinął się klub. Moim celem jest utrzymanie tego kierunku działań, będę dążył do tego, aby Zaksa niezmiennie była klubem reprezentującym najwyższy poziom zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i na arenie międzynarodowej. Dołożę wszelkich starań, żeby Grupa Azoty ZAK S.A. – główny sponsor i właściciel, sponsorzy, partnerzy oraz kibice naszej drużyny mieli kolejne powody do dumy – powiedział nowy prezes Zaksy Piotr Szpaczek.

Trener z PlusLigi obejmuje kadrę. Siatkarska federacja potwierdza

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze