Igor Kolaković, Aluron Zawiercie, trener, siatkówka

i

Autor: Krzysztof Popiół/aluroncmc.pl Trener Igor Kolaković

Trener z PlusLigi obejmuje kadrę. Siatkarska federacja potwierdza

2022-01-10 11:58

To już wiadomość oficjalna. W poniedziałek 10 stycznia rano federacja siatkarska Serbii powiadomiła, że wybrała szkoleniowca reprezentacji mężczyzn, który zajmie stanowisko po Slobodanie Kovacu. Nowym selekcjonerem Serbów został pracujący w Polsce w Aluronie Zawiercie Igor Kolaković.

Kolaković wraca na doskonale znane sobie terytorium. Jako pierwszy trener reprezentacji Serbii pracował w latach 2006–2014. Jego następcą został Nikola Grbić, obecnie główny faworyt do objęcia posady w polskiej kadrze (ogłoszenie tej decyzji zaplanowano na środę, 12 stycznia). Po Grbiciu w 2019 r. nastał Kovac, wówczas Grbić przeniósł się do Zaksy. W roli selekcjonera Serbów Kolaković zdobył 8 medali (złoty, 3 srebrne i 4 brązowe, w tym. mistrzostwo Europy 2011 i 3. m. w MŚ 2010). Wcześniej był w serbskiej kadrze asystentem doskonale znanego Ljubomira Travicy i też zdobywał trofea.

Polski siatkarz zwolniony z klubu, bo nie chciał się zaszczepić

Igor Kolaković w czerwcu skończy 57 lat. Urodził się w 1965 roku w Podgoricy, jest Czarnogórcem. Grał w siatkówkę w ekipach Buducnosti i Partizana Belgrad. Karierę trenerską rozpoczął w 1997 roku, kiedy objął klub z Podgoricy. Pracował m.in. ze słoweńskim ACH Lublana czy francuskim Cannes. Ma też w dorobku prowadzenie innej reprezentacji narodowej. Między 2017 a 2020 rokiem opiekował się kadrą Iranu. Od 2020 roku prowadzi Aluron Zawiercie. Klub Kolakovicia w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w PlusLidze z dorobkiem 12 zwycięstw i 3 porażek.

Nieoficjalnie: Decyzja zapadła! Selekcjonerem Polaków obcokrajowiec

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Najnowsze