Siatkówka, sędzia, Agnieszka Michlic

i

Autor: CEV Agnieszka Michlic i jej asystent przed Superfinałem Ligi Mistrzyń 2021

Sędzia najważniejszych siatkarskich imprez zmaga się z rakiem i potrzebuje pomocy

2021-09-28 12:29

Siatkarskie środowisko w takich sprawach jest zwykle zjednoczone i nie szczędzi sił oraz środków, by pomagać. Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, za pośrednictwem Fundacji Polska Siatkówka rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu Agnieszki Michlic, znakomitej sędzi międzynarodowej, uczestniczki najważniejszych światowych imprez, która zmaga się z nowotworem.

Agnieszka Michlic to czołowa pani arbiter siatkówki na świecie. Dwa lata temu prowadziła finał mistrzostw Europy siatkarek w Turcji, a w tym roku była sędzią główną Superfinału Ligi Mistrzyń w Weronie. „Znakomita sędzia międzynarodowa zmaga się z chorobą nowotworową. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego też zwracamy się do całej Siatkarskiej Rodziny z prośbą o pomoc” - pisze Fundacja Polska Siatkówka. „Od wielu lat staramy się stworzyć Fundusz Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego, który miałby być pomocą w procesie leczenia, rehabilitacji oraz wsparciem dla osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Sędziowie PZPS zwrócili się do nas z prośbą o wsparcie procesu leczenia Agnieszki. Od jakiegoś czasu jest ona pacjentką onkologiczną i przechodzi leczenie chemioterapeutyczne”.

Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski: Grbić? Jestem za!

Szef PZPS Sebastian Świderski ma kłopoty ze zdrowiem i musi przejść operację. „22 października będę leżał na sali”

Jak się okazuje, przez jakiś czas Agnieszka Michlic zwlekała z informowaniem o chorobie i o stanie zdrowia i ewentualnej potrzebie pomocy. „Nasza sędzia znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Na wyczerpaniu są jej środki na kosztowne leczenie, dlatego w imieniu przyjaciół zwracamy się z prośbą do społeczności siatkarskiej o pomoc dla Agnieszki” – informuje obecnie Fundacja i, licząc na wsparcie znanej arbiter w trudnym momencie, prosi o wpłaty na następujące konto:

Bank Millennium 56 1160 2202 0000 0002 6403 7773 z dopiskiem w tytule przelewu: darowizna na leczenie Agnieszki

Najnowsze