Siatkówka, sędzia, Agnieszka Michlic

i

Autor: CEV Agnieszka Michlic i jej asystent przed Superfinałem Ligi Mistrzyń 2021

Zbierali pieniądze na pomoc chorej sędzi. Wynik przeszedł oczekiwania!

2021-10-20 19:13

Trzy tygodnie po rozpoczęciu akcji zbierania funduszy na pomoc znanej międzynarodowej sędzi siatkarskiej Agnieszce Michlic, Fundacja Polska Siatkówka poinformowała o jej zakończeniu i nadspodziewanie pozytywnym odzewie środowiska oraz osób o wielkim sercu. Zbiórka miała miejsce w ramach Funduszu Opieki i Rehabilitacji.

Jak informowaliśmy niespełna miesiąc temu, Agnieszka Michlic, czołowa pani arbiter siatkówki na świecie, potrzebuje wsparcia. Dwa lata temu prowadziła finał mistrzostw Europy siatkarek w Turcji, a w 2021 roku była sędzią główną Superfinału Ligi Mistrzyń w Weronie. „Znakomita sędzia międzynarodowa zmaga się z chorobą nowotworową. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego też zwracamy się do całej Siatkarskiej Rodziny z prośbą o pomoc” – pisała, zachęcając do działania, Fundacja Polska Siatkówka. „Od wielu lat staramy się stworzyć Fundusz Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego, który miałby być pomocą w procesie leczenia, rehabilitacji oraz wsparciem dla osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Sędziowie PZPS zwrócili się do nas z prośbą o wsparcie procesu leczenia Agnieszki. Od jakiegoś czasu jest ona pacjentką onkologiczną i przechodzi leczenie chemioterapeutyczne”.

Szczere wyznanie Antigi o pracy w reprezentacji Polski. Nie wszystkim się to spodoba

Szok! Mistrz olimpijski w siatkówce na dopingu

Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, „zbiórka przerosła wszelkie oczekiwania zarówno beneficjenta, jak i całego środowiska siatkarskiego. Dzięki Waszej olbrzymiej empatii, udało się zebrać ponad 73 000 zł. Wierzymy, że przekazane przez Was pieniądze w całości za pośrednictwem naszej fundacji, pomogą w opiece, leczeniu i rehabilitacji naszej Sędzi. W imieniu Agnieszki i swoim składamy serdeczne podziękowania za okazanie wielkiego siatkarskiego serca, a naszej Sędzi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Do zobaczenia na siatkarskich boiskach!” - napisano w komunikacie o wynikach akcji charytatywnej. Siatkarskie środowisko jak zwykle nie zawiodło!

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze