Siakówka, Liga Narodów, Polska - Rosja, Dmitrij Muserski

i

Autor: FIVB Dmitrij Muserski w trakcie meczu Ligi Narodów 2021 z Polską

Szok! Mistrz olimpijski w siatkówce na dopingu

2021-10-20 8:52

9 miesięcy dyskwalifikacji za dopingowe wykroczenie – taką karę otrzymał reprezentacyjny siatkarz kadry Rosji, mistrz olimpijski z 2012 roku, środkowy i atakujący Dmitrij Muserski. Zawodnik występuje ostatnio w lidze japońskiej w drużynie Suntory Sunbirds i zdobył z nią w poprzednim sezonie mistrzostwo kraju.

Okazuje się, że chodzi o ponowne badanie antydopingowe próbki pobranej od Muserskiego w maju 2013 roku. Klub Suntory Sunbirds, w którym Rosjanin gra od 2018 roku, poinformował na swojej stronie internetowej, że otrzymał powiadomienie o karze i zawieszeniu gracza z Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB). Dyskwalifikacja obejmuje dziewięć miesięcy i biegnie od 5 kwietnia 2021 r. do 4 stycznia 2022 r. Nie zostało w żaden sposób wyjaśnione, dlaczego o sankcji informuje się publicznie pół roku od rozpoczęcia jej biegu. Co ciekawe, w czerwcu br. Muserski brał udział w meczach Ligi Narodów w Rimini w barwach reprezentacji Rosji – m.in. zagrał w przegranym 1:3 spotkaniu z Polską. Do składu na igrzyska olimpijskie w Tokio nie został dołączony, co tłumaczono kontuzją barku. Nie było go też na wrześniowych mistrzostwach Europy.

Asystent Heynena: Polski trener siatkarzy będzie miał ciężkie życie

Jak pisze japoński klub Muserski ma wrócić do treningów 5 listopada. W zastępstwie rosyjskiego gwiazdora Suntory Sunbirds awaryjnie ściągnęli do składu znanego w Polsce z gry w Zaksie Węgra Arpada Barotiego. Podpisał on czteromiesięczną umowę.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze