Lauri Kerminen

i

Autor: Instagram/Lauri Kerminen

Powrót do Rosji

Siatkarz reprezentacji skreślony przez kibiców. Wszystko przez rozmowy z Rosjanami, musi się zmierzyć z potężną krytyką

2022-07-30 12:37

Siatkarska reprezentacja Finlandii będzie miała spory problem, wszystko wskazuję na to, że kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy zagrają bez swojego najlepszego libero - Lauri Kerminena. Fin nie otrzymał powołania do kadry przez to, że negocjuje kontrakt z rosyjskim zespołem. Związek z Finlandii nie popiera takiego zachowania, dlatego szybko zostało to potępione.

24 lutego 2022 roku, Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Przez takie zachowanie większa grupa sportowców, która grała w rosyjskich klubach zaczęła uciekać i szukać pracodawcy w innym kraju. Przykładem są polscy piłkarze, Sebastian Szymański będzie od przyszłego sezonu grał w Feyernoordzie Rotterdam, a Grzegorz Krychowiak opuścił  FK Krasnodar i znalazł klub w Arabii Saudyjskiej - Al-Shabab. Natomiast Maciej Rybus zdecydował się zostać w rosyjskiej lidze. Tym samym został odsunięty od reprezentacji Polski. Teraz w podobnej sytuacji będzie libero Finlandii.

Był w związku z Izą Krzan. Teraz spotyka się z byłą partnerką polskiej siatkarki 

Fińska Federacja Piłki Siatkowej przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku ogłosiła powołania. Lauri Kerminen na początku został uwzględniony w kadrze, ale po czasie okazało się, że fiński libero planuje zostać w lidze rosyjskiej na kolejny sezon. Przez to został odsunięty od kadry. - Kerminen zapowiedział, że negocjuje przedłużenie kontraktu w Rosji i dalsza gra w tym miejscu nie jest wykluczona. Nie będziemy komentować sprawy na tym etapie - można przeczytać.

O ich rozmiarach wie niewielu. Pod tym względem Bartosz Kurek zdecydowanie bije Wilfredo Leona!

Lauri Kerminen wyjechał zaraz po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, jednak po czasie zdecydował się wrócić i kontynuować karierę w lidze rosyjskiej. Fin w 2019 roku został uznany jako najlepszy libero podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Stefano Lavarini przerwał milczenie ws. Malwiny Smarzek. Selekcjoner nie zostawił złudzeń, wyjaśnił brak powołania

Bartosz Kurek cieszy się ze zwycięstwa nad Włochami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze