Siatkówka kobiet. Sensacja była blisko, ale Polki przegrały z Rosją na początek kwalifikacji do IO

2016-01-04 19:47

Mecz Polska - Rosja był pierwszym starciem naszych siatkarek w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Rio. Choć "Biało-czerwone" skazywano na pożarcie w meczu z mistrzyniami Europy, to pokazały wielką wolę walki. Prowadziły już 2:0, ale niestety przegrały w tie-braku 2:3. Niedosyt pozostaje, lecz taka forma dobrze wróży przed kolejnymi meczami turnieju w Ankarze.

Rosjanki były zdecydowanymi faworytkami starcia z Polską i musiały się mocno zdziwić już na początku tego meczu. "Biało-czerwone" grały niesamowicie zaciekle, wygrywały nawet te najbardziej nieprawdopodobne wymiany, a rywalki nie wiedziały co się dzieje. Zwycięstwa w dwóch pierwszych setach do 19 i do 18 dawały nadzieję, że turniej w Ankarze naprawdę może zacząć się pięknie.

Siatkówka kobiet. Kwalifikacje olimpijskie: Polska - Rosja NA ŻYWO, transmisja w TV i STREAM ONLINE

W końcówce 2. seta w grze Polek coś zaczęło się jednak psuć. No i potwierdziło się to w kolejnej partii. Nasze zawodniczki nie radziły sobie z bardzo dobrym blokiem rywalek przy czym same nie miały pomysłu na rozgrywanie akcji w ataku. Ostatecznie przegrały dwa kolejne sety i o wyniku meczu miał rozstrzygnąć tie-break.

Ten momentami też nie wyglądał najlepiej, ale w pewnym momencie Polki wyszły nawet na prowadzenie. Niestety znów w kluczowym momencie zabrakło szczęścia i koncentracji, co wykorzystały mistrzynie Europy. Mogło być pięknie, a pozostaje duży niedosyt. Mimo to taka gra z reprezentacją Rosji napawa optymizmem przed meczami z Belgią i Włochami.

POLSKA - ROSJA 2:3 (25:19, 25:18, 22:25, 14:25, 10:15)

Polska: Wołosz, Skowrońska-Dolata, Werblińska, Polańska, Pycia, Jagieło, Maj-Erwardt (libero) oraz Kurnikowska, Tomsia, Bełcik, Grejman.

Rosja: Szczerbań, Obmoczajewa, Kosanienko, Fetisowa, Koszeliewa, Zariażko, Małowa (libero) oraz Jeżowa (libero), Starcewa, Małych, Ljubuszkina, Sokołowa, Hodunowa.