Siatkówka Liga Mistrzów PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobił Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów? Ile zarobiła Zaksa w LM?

i

Autor: Jacek Kozioł Siatkówka Liga Mistrzów PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobił Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów? Ile zarobiła Zaksa w LM?

Ale kasa!

Siatkówka Liga Mistrzów PREMIE Nagrody pieniężne: Ile zarobił Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów? Ile zarobiła Zaksa w LM?

2023-05-20 18:35

Liga Mistrzów PREMIE Nagrody pieniężne Siatkówka Jakie są premie w siatkarskiej Lidze Mistrzów 2022/2023 Nagrody pieniężne. Chociaż nagrody wypłacane uczestnikom rywalizacji o triumf w Lidze Mistrzów siatkarzy znacznie odbiegają od podobnych premii w innych dyscyplinach sportu, to przynajmniej polskie kluby biorące udział w rywalizacji nie powinny dołożyć do interesu. Zarówno Jastrzębski Węgiel jak i Zaksa Kędzierzyn wyjdą na swoje, a złoty medalista LM na pewno zarobi. Jak wyliczyliśmy, do wzięcia jest ok. 2 500 000 złotych. Zobaczcie, ile zarobiła Zaksa w Lidze Mistrzów? Sprawdź, ile zarobił Jastrzębski Węgiel w LM?

Już dzisiaj finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022/2023. Zaksa Kędzierzyn kontra Jastrzębski Wegiel. O tym, co dzisiaj wieczorem wydarzy się w Turynie, można było tylko śnić. A jednak marzenia się spełniają: siatkarze dwóch naszych klubów – Zaksy Kędzierzyn i Jastrzębskiego Węgla – zagrają w Pala Alpitour w stolicy Piemontu o prymat w Europie, a niektórzy twierdzą, że i na świecie. Czas na polski finał Ligi Mistrzów, w którym do wygranie jest dużo pieniędzy!

Siatkówka Liga Mistrzów PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobiły Zaksa i Jastrzębski Węgiel?

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) płaci za każdy mecz, w którym bierze udział dany klub, ale trzeba brać pod uwagę, że kolejnym rundom zmagań towarzyszy także konieczność wpłacenia wpisowego. Po stronie „winien” jastrzębianie i kędzierzynianie mają oczywiście także koszty organizacji meczów u siebie oraz wyjazdów na spotkania za granicą. Dlatego podane niżej kwoty nagród od CEV trzeba traktować jako sumy brutto i od nich odjąć poniesione przez kluby wydatki, które według naszych szacunków oscylują wokół miliona złotych.

Premie w Lidze Mistrzów siatkarzy Nagrody pieniężne 2022/2023

W rundzie zasadniczej LM Jastrzębski Węgiel wygrał wszystkie 6 meczów, inkasując za to 60 tys euro. W ćwierćfinale też miał idealny bilans, więc na konto wpłynęło 24 tys, a za mecze półfinałowe (wygrana i porażka) dostał 30 tys. Od 114 tys euro trzeba jednak odjąć wpisowe za kolejne fazy równe 60 tys euro, co daje 54 tys euro. Jeśli jastrzębianie wygrają LM, ta kwota wzrośnie o 500 tys euro – do 554 tys. czyli 2,51 mln zł. Jeśli górą będzie rywal, to Jastrzębski Węgiel otrzyma 250 tys euro, czyli kwota nagród zamknie się sumą 304 tys euro (1,38 mln zł).

Jak to się kształtuje w przypadku Zaksy? Bardzo podobnie. Za fazę grupową kędzierzynianie zainkasowali 50 tys euro, a za kolejne rundy pucharowe 73 tys. Od 123 tys. odejmujemy wpisowe w wysokości 65 tys i otrzymujemy 58 tys euro. W przypadku wygranej w LM Zaksa otrzyma zatem łącznie 558 tys euro (2,53 mln zł), a jeśli przegra, będzie się musiała zadowolić 308 tys euro (1,4 mln zł).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze