Siatkówka, Klubowe Mistrzstwa Świata 2019, Joanna Wołosz, Conegliano

Autor: FIVB Polska rozgrywająca włoskiego zespołu Conegliano Joanna Wołosz z pucharem za KMŚ 2019

Sukces polskiej siatkarki. Joanna Wołosz w światowym Dream Teamie [WIDEO]

2019-12-09 13:07

Jej zespół wywalczył klubowe mistrzostwo świata, a ją wybrano do grona gwiazd imprezy w Chinach. Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski i włoskiego Conegliano, zaliczyła kolejny sukces w karierze.

Aktualna mistrzyni Włoch i jej koleżanki w finale KMŚ w Shaoxingu pokonały 3:1 Eczacibasi Stambuł. Polka zaliczyła aż 5 pkt, co jak prowadzącą grę jest doskonałym wynikiem. Co więcej, Wołosz została wybrana do Drużyny Marzeń jako najlepsza rozgrywająca imprezy. Razem z elblążanką zaszczytu dostąpiły: przyjmujące Kim Yeon-Koung (Eczacibasi) i Kimberly Hill (Conegliano), środkowe Zehra Gunes (Vakifbank), Robin De Kruijf (Conegliano), atakująca Isabelle Haak (Vakifbank), libero Simge Sebnem Akoz (Eczacibasi). MVP została niesamowita reprezentantka Włoch Paola Egonu, która w finale zdobyła 33 pkt. Conegliano otrzymało w nagrodę okazały puchar oraz czek na 200 000 dolarów.

Równolegle z kobiecymi mistrzostwami klubowymi, w Brazylii rozgrywano męski turniej. I tu również mieliśmy polski akcent. Środkowy Lube Civitanova Mateusz Bieniek odebrał wraz z kolegami złoty medal KMŚ po pokonaniu w finale 3:1 Sada Cruzeiro. Nasz reprezentacyjny siatkarz wyszedł w pierwszej szóstce i zdobył 3 pkt.