Nikola Grbić, Tomasz Fornal

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić, Tomasz Fornal

Sytuacja w kadrze

Tomasz Fornal stanowczo o decyzjach Nikoli Grbicia. Trudno przejść obok tych słów obojętnie, siatkarz zdecydował się na szczerość

2023-09-28 7:45

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest niebywale trudny dla polskich siatkarzy. Ci nie mieli zbyt wiele czasu na cieszenie się z wywalczenia złotego medalu mistrzostw Europy i niemal natychmiast wzięli się za przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie. Do Chin udał się m.in. Tomasz Fornal, który w ostatnim wywiadzie wyjawił, jak podchodzi do decyzji NIkoli Grbicia względem jego osoby.

Najpierw Liga Narodów, następnie mistrzostwa Europy, a teraz turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Siatkarze reprezentacji Polskie nie mogą narzekać w ostatnich miesiącach na brak zajęć, a przed nimi jeszcze jedno zadanie. W weekend rozpoczną batalię o zdobycie biletów na przyszłoroczne igrzyska i choć są niemal pewni udziału na tej imprezie, chcieliby już teraz "mieć to z głowy".

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce

Fornal o decyzjach Grbicia. Szczerze słowa siatkarza

Siatkarska kadra przed wylotem na turniej kwalifikacyjny nie zmieniła się zbyt wiele. Wypadł "jedynie" Bartosz Kurek, który od kilku miesięcy zmagał się z kontuzją. W składzie jest m.in. Tomasz Fornal, który w dużej mierze pełni rolę rezerwowego, ale pojawia się w kluczowych momentach. O podejście Nikoli Grbicia do jego osoby został zapytany w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty. - Jestem elastyczny i jaką rolę da mi trener Grbić, taką będę dzierżył. Zrobię wszystko, by chłopakom pomóc - powiedział przyjmujący.

Na takie słowa Wilfredo Leona czekali polscy kibice. MVP mistrzostw Europy powiedział nam jaki ma plan [WYWIAD]

- Każdy trener ma swoje założenia na reprezentację i trzeba tę wizję zaakceptować. Każdy z tej 14-15, mógłby wychodzić w pierwszej szóstce i zaczynać mecze, ale w 14 osób na parkiet wyjść nie możemy. Jeżeli on widzi mnie w roli zmiennika, który wchodzi za Wilfredo na przyjęcie czy za Olka na blok, to ja zawsze to zaakceptuję i będę dawał z siebie wszystko, by udowodnić, że zasługuję na to miejsce w drużynie - podsumował reprezentant Polski.

Tomasz Fornal bardzo chciałby zagrać w igrzyskach
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze