Trefl Gdańsk

Autor: gdansk.pl Mateusz Mika z Trefla Gdańsk

Trefl w play-off PlusLigi, Projekt poza ósemką. Zadecydował wynik, który... można było przewidzieć

2022-04-11 20:05

Już po dwóch setach ostatniego meczu rundy zasadniczej PlusLigi siatkarzy jedno było jasne: Zaksa Kędzierzyn prowadziła z Treflem Gdańsk 2:0 i tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce po sezonie regularnym. Potem wypadki toczyły się zgodnie z przewidywaniami, Trefl wygrał trzy sety z drugim garniturem gospodarzy i awansował do play-off, bo po to przyjechał na Opolszczyznę.

Mecz był z gatunku tych „o życie”. Nie dla Zaksy oczywiście, ale dla Trefla oraz wciąż niepewnego gry w play-off Projektu Warszawa. Trefl, wygrywając z Zaksą w jakimkolwiek stosunku, wyrzucał Projekt poza ósemkę premiowaną grą w play-off, a sam wskakiwał z miejsca dziewiątego na siódme. Wynikiem korzystnym dla obu stron był więc rezultat 3:2 dla Trefla. Przy stanie 2:0 dla Zaksy trener kędzierzynian Gheorghe Cretu wstawił na parkiet rezerwowych, gdyż jego ekipa już wykonała zadanie i zapewniła sobie fotel lidera PlusLigi. Tego można się było spodziewać, teraz wszystko było w rękach gdańszczan, którzy chcąc awansować do play-off, musieli wygrać trzy kolejne sety.

Reprezentacyjna siatkarka ofiarą stalkera. Niemoralne propozycje, śledzenie, prześladowanie. „Czuję odrazę i wstręt”

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas

Jak się okazało, motywacja gdańszczan była wystarczająca, by osiągnąć cel i zwyciężyć 3:2, a kędzierzynianie nie musieli walczyć do upadłego, bo nie było o co i nie przeszkadzali specjalnie. Tym samym podopieczni Michała Winiarskiego zajęli 7. miejsce, na 8. spadł GKS Katowice, a na 9. wylądował Projekt Warszawa, wypadając z play-off. Rozczarowanemu obrońcy brązowego medalu z poprzedniego sezonu pozostaje zatem walka o 9. miejsce PlusLigi w dwumeczu z Cuprum Lubin.

Już są bilety na Superfinał Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Itas. Znamy ceny

Ostatecznie więc po poniedziałkowym meczu poznaliśmy wszystkie pary play-off w walce o medale mistrzostw Polski siatkarzy.

PlusLiga – pary play-off o miejsca 1–8 (do dwóch zwycięstw)

Zaksa Kędzierzyn – GKS Katowice

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów – AZS Olsztyn

Aluron Zawiercie – Asseco Resovia

Dramat Wilfredo Leona i Nikoli Grbicia! Zostali wyrzuceni z Ligi Mistrzów i nie zagrają z Zaksą