Siatkówka, Liga Mistrzów, Projekt Warszawa, trener, Andrea Anastasi, siatkarze

i

Autor: CEV Siatkarze Projektu Warszawa i ich trener Andrea Anastasi

Projekt drży o los w PlusLidze, tymczasem w starciu „o życie” Zaksa – Trefl jeden wynik... urządza obie strony

2022-04-11 10:01

Ależ to będą emocje! Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego PlusLigi siatkarzy, w poniedziałek 11 kwietnia o 17.30, zadecyduje o losie dwóch zespołów. Jeden będzie mógł świętować, drugi pluć sobie w brodę z powodu niewykorzystanej szansy. „Rozjemcą” jest z kolei najlepszy klub Europy, któremu rezultat tego meczu też nie jest obojętny. W Kędzierzynie będzie się działo!

Do wicemistrzów Polski i świeżo upieczonych finalistów Ligi Mistrzów – Zaksy Kędzierzyn – przyjechał Trefl Gdańsk, by rozegrać zaległą potyczkę ligową. Ma ona jednak kolosalne znaczenie zarówno dla gdańszczan, jak i dla… Projektu Warszawa. Stołeczna ekipa jest w tej chwili na 8. miejscu w tabeli PlusLigi, ostatnim dającym awans do play-off i umożliwiającym walkę o medale. Tyle tylko, że jeśli Trefl wygra dzisiaj z Zaksą w jakimkolwiek stosunku, wyrzuci Projekt poza premiowaną grupę, a sam wskoczy z miejsca dziewiątego na siódme. Wygrać z Zaksą, która za półtora miesiąca będzie bronić złota Ligi Mistrzów, zwłaszcza w jej hali, to sztuka nie lada. Tym bardziej że kędzierzynianie z powodów prestiżowych na pewno woleliby zakończyć rywalizację w rundzie regularnej na fotelu lidera.

Już są bilety na Superfinał Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Itas. Znamy ceny

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas

By sobie to zapewnić, siatkarze Zaksy nie mogą przegrać z Treflem za 3 punkty (0:3, 1:3). Zatem, chociaż zadanie gdańskiej drużyny wydaje się ciężkie, to jednak warto zauważyć, że ewentualna wygrana podopiecznych Michała Winiarskiego 3:2 nad Zaksą urządza… oba zespoły: gdański wskoczy na siódme miejsce, a kędzierzyński – na pierwsze. Zaksa, ulegając w tie-breaku 2:3, zrównałaby się liczbą punktów i zwycięstw z prowadzącym obecnie Jastrzębskim Węglem, ale wyprzedziłaby śląskiego konkurenta stosunkiem setów.

Wypada też odnotować, że Zaksa ma w meczu z Gdańskimi Lwami rzadką możliwość „wyboru” przeciwnika w I rundzie play-off: jeśli wygra – zagra w ćwierćfinale z Projektem, jeśli przegra 2:3 – z GKS Katowice, a jeśli przegra 1:3 i 0:3 – z Treflem.

Dramat Wilfredo Leona i Nikoli Grbicia! Zostali wyrzuceni z Ligi Mistrzów i nie zagrają z Zaksą

Na wynik meczu Zaksa – Trefl; z niepokojem czekają siatkarze Projektu Warszawa, który na początku 2022 roku wpadł w gigantyczny kryzys spowodowany chorobami i kontuzjami i z trzeciego miejsca zleciał na ósme. Od początku stycznia zespół Andrei Anastasiego wygrał w PlusLidze zaledwie 2 mecze, doznając 11 porażek. Teraz los warszawian jest w rękach Zaksy. Jeśli kędzierzynianie wygrają z Treflem, będzie to oznaczać, że Projekt zostanie na 8. pozycji i zagra w play-off, zresztą w ćwierćfinale właśnie z Zaksą. W przeciwnym razie pozostanie mu walka o miejsca 9–12.

Michał Winiarski o pracy z reprezentacją Niemiec: Jak próbuję zagadać po niemiecku, śmiejemy się

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022?
Najnowsze