Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, siatkarze

i

Autor: CEV Siatkarze Zaksy Kędzierzyn po raz drugi z rzędu awansowali do finału LM

Już są bilety na Superfinał Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Itas. Znamy ceny

2022-04-08 21:10

22 maja w stolicy Słowenii Lublanie odbędzie się Superfinał Ligi Mistrzów w postaci dwumeczu: najpierw o trofeum zagrają siatkarki, potem siatkarze. Będzie oczywiście dużo polskich akcentów, z Zaksą Kędzierzyn na czele. Organizatorzy rozpoczęli już sprzedaż wejściówek na najważniejsze mecze najbardziej prestiżowego europejskiego pucharu w siatkówce halowej.

Szykuje się wielka powtórka sprzed roku, oby z takim samym zakończeniem dla polskiego klubu. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn awansowali po raz drugi z rzędu do finału Ligi Mistrzów po pokonaniu 3:2 Jastrzębskiego Węgla, a rywalami obrońców tytułu w Superfinale będą finaliści z 2021 r., gracze włoskiego Itasu Trentino, którzy odprawili Perugię z Wilfredo Leonem. – Piszemy fajną historię, a zaczęliśmy ją rok temu. Wtedy myśleliśmy, że wyciągnęliśmy maksa i więcej się nie da. Tymczasem ten sezon pokazuje, że Zaksa nie ma limitu, gra siatkówkę kompletną. W meczach półfinałowych jastrzębianie mieli oczywiście swoje problemy, ale pokazaliśmy naszą grą, że możemy jechać na finał i obronić ten tytuł – jest pewien atakujący Zaksy, Łukasz Kaczmarek, który pamiętnym asem serwisowym dał drużynie złoto Ligi Mistrzów w 2021 r. W Słowenii w końcu maja będzie miał okazję powtórzyć to z tym samym rywalem co 12 miesięcy temu.

Dramat Wilfredo Leona i Nikoli Grbicia! Zostali wyrzuceni z Ligi Mistrzów i nie zagrają z Zaksą

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas

Dodajmy, że polscy kibice, którzy nie mają tak bardzo daleko do Lublany (z Warszawy to ok 1000 km, z Katowic ok. 700), mogą już kupować bilety, jeśli chcą zobaczyć na miejscu wyczyny polskiej drużyny oraz naszej siatkarki. Przypomnijmy, że w ramach Superfinału odbywają się dwa spotkania. W pierwszym, o godzinie 18.00, zagrają Conegliano z Joanną Wołosz (obrończynie tytułu) z tureckim VakifBankiem Stambuł. O 21.00 na parkiet wyjdą Zaksa i Itas.

Zaksa awansowała do finału Ligi Mistrzów i przedłużyła kontrakty z gwiazdami

Na stronie organizatora są już dostępne bilety do hali Stożice w Lublanie, pamiętnej z półfinału ME 2019, w którym nasi siatkarze ulegli gospodarzom. Tym razem trybuny mogące pomieścić 11 tys widzów może zdominować biało-czerwono-niebieska kibicowska armia i poprowadzić Zaksę do powtórki sprzed roku. Ceny biletów wahają się od 18 do 70 euro na cały wieczór.

Sonda
Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obroni tytuł w Lidze Mistrzów?
Najnowsze