Trener Jastrzębskiego Węgla Andrea Gardini dla „SE”: Zgłosiłem się do konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski

2021-11-21 12:49
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Andrea Gardini, trener mistrz Polski
Autor: Jastrzębski Węgiel Andrea Gardini, trener mistrzów Polski, siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Według niedzielnej informacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, do konkursu na trenera reprezentacji Polski mężczyzn zgłosiło się sześciu kandydatów. Federacja nie podaje nazwisk, jak jednak dowiedział się „Super Express”, jednym z pretendentów jest Andrea Gardini, szkoleniowiec zespołu mistrzów Polski, Jastrzębskiego Węgla.

– Na tym etapie, zgodnie z ustalonymi warunkami konkursu, nie mogę podać danych aplikujących, bez zgody samych zainteresowanych – oświadczył prezes PZPS Sebastian Świderski w oficjalnym komunikacie. „Super Express” poznał nazwisko jednej z osób zainteresowanych udziałem w rywalizacji o posadę selekcjonera „Biało-Czerwonych”. To Andrea Gardini, trener doskonale znający polską siatkówkę ligową, a co więcej, pracował już w naszej kadrze narodowej jako asystent (2011–13, za kadencji Andrei Anastasiego – red.), zatem i ta specyfika nie jest mu obca. Był jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii, ma na koncie trzy złote medale mistrzostw świata. Gardini w rozmowie z „SE” przyznał, że wysłał zgłoszenie do PZPS.

Znamy liczbę kandydatów na trenerów siatkarskich reprezentacji. Duży szok!

Tak, mogę oficjalnie potwierdzić, że zgłosiłem do związku swoją kandydaturę – mówi „SE” Gardini. – Nie mam nic do ukrycia, a poza tym to stanowisko jest tak interesujące, że chętnych do pracy z reprezentacją Polski powinno być bardzo wielu. Być może nie wszyscy głośno chcą o tym mówić, ale ja nie mam z tym problemu. Nie wiem co z tego wyniknie, ale każdy ambitny szkoleniowiec powinien aspirować do tej posady. Związek przyjrzy się temu i wybierze to, co najlepsze dla polskiej siatkówki. Ja spokojnie czekam, teraz mam na głowie wyłącznie sprawy klubowe w Jastrzębiu – dodaje włoski trener mistrzów Polski.

Polka za moment pobije siatkarski rekord Guinnessa? „Nie miałam o nim pojęcia”

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?

Gardini, podobnie zresztą jak PZPS, nie jest zwolennikiem łączenia funkcji trenera kadry z pracą w klubie. Na razie Włoch jest zatrudniony w śląskiej drużynie, ale to nie będzie problem, bowiem związek w praktyce przekazałby nowemu szkoleniowcowi stery w reprezentacji dopiero po zakończeniu rozgrywek ligowych. – Kontrakt z klubem mam do końca sezonu, więc nie stanowi to żadnej przeszkody w ewentualnej pracy z kadrą – zapewnia nas trener Jastrzębskiego Węgla.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze