Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska, reprezentacja Polski, siatkarze

i

Autor: CEV Reprezentacja Polski siatkarzy w ME 2021

Znamy liczbę kandydatów na trenerów siatkarskich reprezentacji. Duży szok!

2021-11-21 11:31

Do północy w sobotę 20 listopada Polski Związek Piłki Siatkowej przyjmował zgłoszenia kandydatów na stanowiska trenerów seniorskich reprezentacji pań i panów, na które rozpisano konkursy. Liczba zgłoszeń jest imponująca, ale jedynie jeśli chodzi o kadrę żeńską. W przypadku panów sprawa wygląda kompletnie inaczej i to spore zaskoczenie.

Konkursy na trenerów seniorskich kadr narodowych zostały ogłoszone w związku z rezygnacją Jacka Nawrockiego – selekcjonera kadry kobiet i wygaśnięciem kontraktu Vitala Heynena – trenera kadry męskiej. – Na adres dedykowany konkursowi żeńskiemu wpłynęły dwadzieścia cztery aplikacje dotyczące stanowiska trenera kadry kobiet. Wśród nich jest jedna wysłana przez polskiego trenera. Od dnia ogłoszenia konkursu zainteresowanie było duże. W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur – powiedziała Aleksandra Jagieło, przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet, która nadzoruje wybór szkoleniowca. Już widać, że była znakomita siatkarka reprezentacji Polski będzie miała kłopoty bogactwa.

Polka za moment pobije siatkarski rekord Guinnessa? „Nie miałam o nim pojęcia”

Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski: Grbić? Jestem za!

Zupełnie inaczej jest w przypadku kadry męskiej. Wydaje się, że potencjalni pretendenci niezbyt przychylnym okiem patrzyli na konkurs. Jak informuje PZPS, pojawiło się zaledwie 6 kandydatur, w tym żadnej z Polski! A mówiło się przecież, że jednym z mocnych nazwisk na giełdzie trenerskiej jest Michał Winiarski, opiekun Trefla Gdańsk. Czy to efekt wcześniejszego publicznego ogłoszenia przez prezesa Sebastiana Świderskiego, że jego faworytem jest Serb Nikola Grbić? To możliwe, tym bardziej że wielu trenerów wypowiadało się krytycznie o tak prowadzonej procedurze. Na łamach „SE” Daniel Castellani, były selekcjoner polskich siatkarzy, skomentował, że w takiej sytuacji, gdy od razu podano nazwisko faworyta, konkurs to fasada. Nie był to jedyny podobny głos ze środowiska siatkarskiego.

Jest kandydat do objęcia reprezentacji Polski siatkarek! Znany trener złożył dokumenty

Tomasz Paluch, członek Prezydium Zarządu PZPS odpowiedzialny za proces zbierania zgłoszeń na trenera reprezentacji męskiej, przyznał, że przez dłuższy czas... nie nadchodziły żadne zgłoszenia.

– Można odnieść wrażenie, że zainteresowani nie chcieli ułatwiać zadania konkurentom i zapewne dlatego aplikacje napłynęły w ostatnim tygodniu. W sumie nadeszło sześć zgłoszeń, wśród których nie ma polskiego kandydata – poinformował Paluch. 

Sebastian Świderski zaatakowany przez byłego trenera Polaków

Sonda
Czy Włoch zostanie trenerem reprezentacji siatkarek?
Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze