Siatkówka, Vital Heynen, trener, reprezentacja NIemiec, kłótnia, Camilla Weitzel

i

Autor: Twitter Kłótnia Vitala Heynena z Camillą Weitzel

Były trener naszych siatkarzy w akcji

Vital Heynen pokłócił się z siatkarką. Ostra wymiana zdań i gestykulacja na meczu Ligi Narodów [WIDEO]

2023-06-15 10:59

Tego trenera polscy kibice siatkówki znają doskonale – zarówno z racji sukcesów sportowych z reprezentacją Polski mężczyzn, jak i niekonwencjonalnych zachowań i pomysłów. Vital Heynen, belgijski szkoleniowiec, który w latach 2018–21 prowadził Biało-Czerwonych, pracuje teraz z kadrą niemieckich siatkarek. Gorący temperament Belgowi pozostał, jak dowodzi sytuacja z meczu reprezentacji Niemiec – Heynen wdał się w ostrą wymianę zdań z podopieczną.

Do incydentu doszło podczas turnieju Ligi Narodów w Brazylii, w trzecim secie meczu Niemek z Tajlandią, przy stanie 16:14 dla rywalek ekipy Heynena. Belg był wyraźnie niezadowolony i wdał się w ostrą dyskusję ze środkową Camillą Weitzel, jedną z zawodniczek stojących w kwadracie dla rezerwowych. Nastąpiła wymiana zdań z mocną gestykulacją z obu stron.

Najseksowniejsza polska siatkarka jednym zdjęciem podgrzała atmosferę do czerwoności

Sportowo wszystko skończyło się dobrze dla kadry Niemiec. Tę partię podopieczne Belga co prawda przegrały do 19, ale w czwartej wykazały wyższość i zaliczyły ostatecznie wygraną 3:1.

Niemki mają szansę na finał

Po pięciu meczach niemiecki zespół ma na koncie cztery zwycięstwa w Lidze Narodów. Jest na szóstym miejscu i gdyby dzisiaj decydowały się losy składu turnieju finałowego (odbędzie się w lipcu w USA), miałyby w nim pewne miejsce. Po rozegraniu trzech turniejów grupowych, łącznie 12 meczów, w finale w Arlington zagra siedem najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji oraz plus gospodarz - Stany Zjednoczone.

Vital Heynen kłóci się z podopieczną – zobacz wideo

Najnowsze