Wilfredo Leon i Vital Heynen

i

Autor: CEV / Materiały prasowe Wilfredo Leon i Vital Heynen

Vital Heynen się pogubił, stracił pomysł! Legendarny gracz krytykuje trenera siatkarzy

2021-09-16 10:29

Vital Heynen jest jedną z najbardziej uwielbianych postaci polskiej siatkówki. Belgijski szkoleniowiec, mimo słabej postawy Polaków na igrzyskach olimpijskich, zrekompensował się doprowadzeniem kadry do półfinału mistrzostw Europy. Mimo to jedna z legend polskiej kadry ma zastrzeżenia co do pracy trenera i zarzuciła mu "brak pomysłu" w trakcie wywiadu z "Przegladem Sportowym".

Vital Heynen został zaatakowany przez legendę reprezentacji Polski! Mimo że belgijski szkoleniowiec może się pochwalić bardzo dobrym wynikiem na rozgrywanych właśnie mistrzostwach Europy, to jego wizja prowadzenia drużyny nie trafia do wszystkich. Jedna z legend polskiej siatkówki - Marcin Możdzonek, skrytykował Belga w trakcie rozmowy z "Przeglądem Sportowym". Tak ostrych słów nie można było się spodziewać.

Andrzej Gołota zmaga się z tym od 36 lat! Popełnił błąd, nie może sobie tego darować

Vital Heynen skrytykowany przez legendę siatkówki. Mocne słowa byłego siatkarza kadry

W trakcie rozmowy z "Przeglądem Sportowym" Marcin Możdzonek wskazywał, że dobre wyniki kadry Heynena nie do końca go przekonują. Emerytowany już gracz wskazywał, że reprezentacja Polski jest pogrążona w kryzysie już od czerwcowych rozgrywek Ligi Narodów. Siatkarz wskazywał, że jego zdaniem Belg stracił pomysł na to, jak ma prowadzić Biało-Czerwonych.

- Uważam, że Vital się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę. Już w turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini prezentowany przez nas styl nie był najlepszy, ale awansowaliśmy do finału, który przegraliśmy z Brazylią, więc wszystko się zgadzało. Ale nie przełożyło się to na igrzyska. Chcę jednocześnie zaznaczyć, że mam ogromny szacunek do Heynena za pracę, jaką wykonał z naszą kadrą, nowe rzeczy, które wprowadził i sukcesy, które wcześniej osiągnął z tymi zawodnikami - stwierdził na łamach "Przeglądu Sportowego" Marcin Możdżonek. 

Lewandowski był bliski Realu Madryt. Prawda wyszła na jaw, zadecydował jeden szczegół

Aby zobaczyć zdjęcia Vitala Heynena, przejdź do galerii poniżej.

Heynen jest zadowolony z wyników

Mimo że Marcin Możdzonek nie jest przekonany co do obecnej pracy Belga, o tyle sam szkoleniowiec jest oczarowany tym, co udało mu się osiągnąć z kadrą Polski na mistrzostwach Europy. Jak sam podkreśla, wygrana z Rosją była wprost fenomenalnym doświadczeniem.

- Grać na tak niesamowitym poziomie? To fantastyczne. Żaden zespół nie zagrał takiej siatkówki, jak nasza. Żaden nie zareagował tak na porażkę. To musimy podkreślać - stwierdził Heynen.

Najnowsze