Andrzej Gołota

i

Autor: SE Andrzej Gołota

Andrzej Gołota zmaga się z tym od 36 lat! Popełnił błąd, nie może sobie tego darować

2021-09-16 8:09

Andrzej Gołota to bez wątpienia jeden z najlepszych bokserów w historii Polski, który po dziś cieszy się wielką popularnością. Okazuje się jednak, że polski mistrz od 36 lat zmaga się z pewnym problemem. W trakcie rozmowy ze "Interią" powiedział on o jednym z największych błędów swojego życia, którego nigdy nie mógł sobie podarować.

Andrzej Gołota jest postacią, której nie trzeba przedstawiać fanom sportów walki. Mimo że bokser zakończył swoją bogatą karierę wiele lat temu, to po dziś wzbudza wielkie emocje i uchodzi za prawdziwą ikonę i legendę dyscypliny. Mimo wielu sukcesów polski mistrz od 36 lat przeżywa pewne wydarzenie ze swojego życia, o którym nie może zapomnieć. Sprawa wyszła na jaw przy okazji rozmowy emerytowanego sportowca z "Interią".

Trener Spartaka załamany po przegranej z Legią. Padły mocne słowa

Andrzej Gołota nie może się z tym pogodzić, mimo że minęło 36 lat

Mimo że Gołota ma na swoim koncie medal olimpijski z Seulu, a także kilkukrotnie stawał przed możliwością walki o pas mistrza świata wagi ciężkiej, to jedna sprawa z jego przeszłości nie daje mu spokoju. Okazuje się, że Gołota wciąż pamięta o swojej porażce z 1985 roku, kiedy to walczył o pas mistrza świata juniorów. Wtedy to Polak musiał uznać wyższość kubańskiego zawodnika Feliksa Savona.

- Nie mogę sobie tego darować, tych mistrzostw świata. Byłem od niego młodszy, a gdyby nie to, może miałbym większe szanse - powiedział Gołota w rozmowie z Interią - Wydawało mi się, że techniką można nadrobić wszystko, ale ten Savon był dwa razy większy ode mnie. - opowiada Gołota.

Linkiewicz zmieszana z błotem. Fanka była bezlitosna, "Wyglądasz jak czyjś stary"

Aby zobaczyć zdjęcia domu Andrzeja Gołoty, przejdź do galerii poniżej.

"Popełniłem w życiu błąd"

Gołota przyznał, że porażka z Kubańczykiem odcisnęła na nim bardzo duże piętno, a on sam po dziś odczuwa swoją klęskę bardzo personalnie. Jak sam zaznacza, dobra technika czasami nie wystarczy, aby odnosić sukcesy w boksie.

- Zrobiłem w życiu pewien błąd, bo do tej pory byłem przekonany, że technika czyni cuda. I faktycznie, technika potrafi być sporą przewagą, ale siła jednak jest siłą. Na pewnym poziomie technika już musi być poparta siłą. Inaczej możesz robić walkę z cieniem - przyznaje Gołota.

Sonda
Czy Andrzej Gołota to najlepszy bokser w historii Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze