Vital Heynen

i

Autor: Paweł Skraba SE Vital Heynen

Vital Heynen zostanie czy odejdzie? Trener zabrał głos!

2021-08-09 9:04

Mijają kolejne dni od zakończenia przez reprezentację Polski gry w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Odpadnięcie już w ćwierćfinale poddaje w wątpliwość dalsze losy selekcjonera zespołu, Vitala Heynena. Teraz - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" - temat ten postanowił poruszyć sam szkoleniowiec, odnosząc się do swojego podejścia na niedługo po olimpijskiej klapie.

"Klątwa ćwierćfinału" - tak zwykli mówić polscy kibice odnośnie występów "Biało-czerwonych" w siatkówce na igrzyskach olimpijskich. Na każdej takiej imprezie w XXI wieku, Polacy żegnali się z rozgrywkami na etapie najlepszej ósemki. Nie inaczej było i teraz. Tym razem od polskich siatkarzy lepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali z nimi pięciosetowy pojedynek. Takie rozwiązanie poddało w wątpliwość dalszą przyszłość na ławce polskiego zespołu Vitala Heynena.

Kilka dni po tokijskiej klęsce, głos na ten temat postanowił zabrać sam zainteresowany. Vital Heynen udzielił komentarza "Przeglądowi Sportowemu". - Skoro powiedziałem zawodnikom, by nie odchodzili, to i ja niczego nie deklaruję. To nie jest moment na podejmowanie decyzji. Dostałem tysiące wiadomości na wszystkich kontach w mediach społecznościowych. Nawet teraz jak o tym mówię, czuję jak duże emocje to we mnie wzbudza - skwitował Belg.

Zobacz też: Najseksowniejsza tenisistka trafiła przed kamery. Fani zachwyceni

Jak zatem widać, żadne wiążące decyzje w kwestii przyszłości Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera reprezentacji wciąż nie zapadły. Zarówno władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jak i sam trener dają sobie czas, aby dobrze zastanowić się nad całą sytuacją i przemyśleć zachowanie, które będzie miało walny wpływ na dalsze losy reprezentacji "Biało-czerwonych".

Dawid Tomala szokuje! W trakcie chodu na 50km rozmawiał z kibicami!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany