Polska - Szwajcaria, siatkarki

Autor: CYFRASPORT Mecz eliminacji MŚ 2014 Polska - Szwajcaria.

WGP siatkarek: Czwarte zwycięstwo Polek, tym razem z Kubankami

2014-08-02 16:12

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo! Podopieczne Piotra Makowskiego nadspodziewanie dobrze spisują się w tegorocznej edycji World Grand Prix. Tym razem pokonały Kubanki.

Zwycięstwo Polek było bardzo pewne. Nie straciły nawet seta, choć były tego bliskie w pierwszej partii. Popłoch w szeregach naszych dziewczyn siała szczególnie 14-letnia (!) Mellisa Vargas. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwone przegrywały 4:8, na drugiej - 12:16. Potem jednak odmieniły losy tego seta, wychodząc na prowadzenie 22:18. Zapewniła je Klaudia Kaczorowska. Zawodniczka Atomu Trefla Sopot posłała aż trzy asy serwisowe z rzędu.

Mistrzostwa świata w siatkówce za darmo? Tylko dla wybranych i na urządzeniach mobilnych

Druga odsłona była również zacięta, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi i siatkarki do końca walczyły o triumf. Ostatecznie szczęście dopisało Polkom. Okazało się, że Kubanki sił miały na dwie partie i trzecia nie miała już żadnej historii.

Dzięki wygranej z Kubą, nasze zawodniczki kontynuują swoją świetną passę. W obecnym cyklu wygrały wszystkie cztery mecze i zajmują drugie miejsce w tabeli za Holenderkami, mając gorszy bilans setów (12:3). Kolejny mecz nasza reprezentacja zagra w sobotę o godzinie 22:40. Jej rywalem będzie Portoryko.

Polska - Kuba 3:0 (25:21, 26:24, 25:12)