Wielki skandal w kadrze siatkarzy. Alkohol w tle. Natychmiastowa reakcja

2021-09-21 11:55
Fabian Plak (z prawej)
Autor: Cyfra Sport Fabian Plak (z prawej)

Skandale podczas dużych imprez sportowych zdarzają się nagminnie. Często dotyczą one niewłaściwego zachowania zawodników i tak też było i tym razem. Podczas mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn z reprezentacji Holandii nieoczekiwanie wyrzucony został Fabian Plak. Do tej pory szczegóły sprawy były tajemnicą, ale nieco więcej postanowił zdradzić sam zawodnik.

Najmłodsi kibice siatkówki mogą nie pamiętać, że w latach 90. XX wieku reprezentacja Holandii była jedną z najmocniejszych na Starym Kontynencie. Oranje zdobywali medale największych imprez ze złotem olimpijskim i złotem mistrzostw Europy na czele. Obecnie Holendrzy starają się nawiązać do złotego pokolenia i podczas niedawno zakończonego turnieju zaprezentowali się całkiem solidnie.

Piękny gest reprezentacji Polski w siatkówkę. Zrobili to na koszulce Kurka, wszystko dla małego Antosia

Skandal w kadrze siatkarzy. Zawodnik wyrzucony z drużyny

Podopieczni Roberto Piazzy doszli do ćwierćfinału imprezy. Na tym etapie mistrzostw przegrali z Serbią, która należała do grona faworytów do złota, więc porażka z zespołem z Bałkanów nie była powodem do wstydu dla Holendrów. Wcześniej jednak w tej ekipie doszło do niespodziewanego zdarzenia, gdyż jeden z zawodników został usunięty z drużyny.

Zwrot akcji w sprawie przyszłości Heynena. Ważny głos w sprawie, będzie rozczarowanie?

Wszystko wydarzyło się po rywalizacji Oranje z Portugalią. Po wywalczeniu awansu do ćwierćfinału niektórzy zawodnicy z Holandii postanowili poświętować awans. Okazało się, że nie wszystkim się to spodobało. "Kozłem ofiarnym" został Fabian Plak, który natychmiast został wydalony z reprezentacji. W komunikacie można było przeczytać, że zawodnik nie dotrzymał ustalonych warunków.

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska

Przez alkohol wyleciał z kadry? Zawodnik zabrał głos

Szczegółów tego, czemu Plak został odsunięty i właściwie tylko on, nie znaliśmy. Nowe światło na całe wydarzenie postanowił rzucić sam siatkarz. Reprezentant napisał krótkie oświadczenie i opublikował je za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Przez ostatnie dni mój telefon eksplodował wiadomościami o tym, co wydarzyło się podczas mistrzostw Europy. Żeby było jasne: poszedłem do baru na kilka drinków z kolegami z drużyny. Opuściłem turniejową bańkę i federacja postanowiła odesłać mnie do domu - napisał Plak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze