Zwrot akcji w sprawie przyszłości Heynena. Ważny głos w sprawie, będzie rozczarowanie?

2021-09-21 7:54
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Vital Heynen w kraju nad Wisłą zbudował sobie niebywale silną pozycję wśród kibiców i wielu z nich pragnie, aby Belg wciąż prowadził reprezentację Polski. Na obecną chwilę wydaje się to niemożliwe w przypadku panów, ale w poniedziałek pojawiły się informacje, jakoby Heynen miał objąć żeńską kadrę. Okazuje się, że zamieszanie powstało nazbyt szybko, bo fakty są nieco inne, niż mogłoby się wydawać fanom.

Mecz o trzecie miejsce na mistrzostwach Europy był zarazem ostatnim dla Vitala Heynena, jako selekcjonera reprezentacji Polski. A przynajmniej wiele na to wskazuje, gdyż Belg zdążył się już pożegnać z siatkarzami, a słowa osób z PZPS nie pozostawiają wątpliwości, że czas na nowy rozdział w kadrze. Wielu kibiców z taką koleją rzeczy jednak nie chce się pogodzić.

Ta decyzja zaskoczyła wszystkich. Największa sensacja siatkarskich mistrzostw Europy

Vital Heynen zostanie w Polsce? Ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba

Bo nie da się ukryć, że belgijski szkoleniowiec zżył się z naszym krajem, podkreślał na każdym kroku, że praca w Polsce to dla niego czysta przyjemność, a w dodatku współpraca z siatkarzami przynosiła efekty w postaci medali na wielkich imprezach. Dużym niepowodzeniem zakończyły się tak naprawdę tylko igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zapłakany Heynen żegna się z siatkarzami. Ciężko powstrzymać łzy, te obrazki złamią nawet największych twardzieli [ZDJĘCIA]

Natomiast z innych turniejów Polacy zawsze przywozili jakiś medal. Największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa świata w 2018 roku. Nie może więc dziwić, że wielu siatkarskich fanów chciałoby pozostania Heynena na stanowisku. Co ciekawe, od poniedziałku mówi się, że Belg faktycznie może zostać w Polsce, ale w nieco innej roli.

Sonda
Czy Vital Heynen nadal powinien być trenerem polskiej reprezentacji?

Nagły zwrot w sprawie Heynena? Menedżerka zabrała głos

A mianowicie w roli selekcjonera żeńskiej kadry. Taką chęć wyraził sam Heynen, co jedynie podgrzało wszelkie spekulacje. Okazuje się jednak, że to tylko jedna z opcji, jaką do wyboru ma belgijski szkoleniowiec. A wiemy to ze słów jego menedżerki.

- Zrobiło się duże zamieszanie w efekcie pewnego chaosu komunikacyjnego. Chciałabym je sprostować: Vital Heynen nie podjął jednoznacznej decyzji, że będzie się ubiegał o stanowisko trenera polskiej kadry kobiet. To jest jedna z licznych propozycji na przyszłość, którą rozważa - napisała na Twitterze Ola Piskorska. Taki obrót spraw może być nieco rozczarowujący dla kibiców, ale wciąż jest nadzieja, że Heynen Polski nie opuści.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze