Roberto Santilli

i

Autor: Cyfrasport

Zmiany w Pluslidze

Wielkie roszady w polskiej lidze! Trener warszawskiego klubu stracił posadę

2022-11-28 18:47

W polskiej lidze siatkówki zostało już rozegranych 12. kolejek. Na pozycji lidera znajduje się Jastrzębski Węgiel, który dopiero w ostatnim meczu z Cuprumem Lubin pierwszy raz przegrał w tym sezonie. O wiele gorzej spisuje się zespół ze stolicy - Projekt Warszawa uplasowany na 10. miejscu z dorobkiem czternastu punktów. Zarząd klubu zareagował zwalniając trenera - Roberto Santilliego.

PlusLiga to jedna z najlepszych rozgrywek siatkarskich na całym świecie. Rywalizacja z roku na rok jest coraz bardziej zacięta, w rozgrywkach Ligi Mistrzów dwa lata z rzędu najlepsza okazała się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, co może potwierdzić jedynie siłę polskiej ligi. Na początku sezonu 2022/2023 na szczycie tabeli jest Jastrzębski Węgiel, który dopiero w 12. kolejce doznał porażki, było to dość sensacyjna sytuacja, ponieważ drużyna Cuprum Lubin plasuje się aktualnie na 13. pozycji. Wiceliderem na ten moment jest Asseco Resovia Rzeszów, "Pasiaki" po słabych występach przez ostatnie kilka lat planuje wrócić na szczyt.

Zmiana trenera w Projekcie Warszawa! Roberto Santilli zwolniony

Projekt Warszawa od początku sezonu nie może się pochwalić najlepszymi wynikami, z dorobkiem czternastu punktów zajmują dalekie 10. miejsce. Zarząd postanowił zareagować na niezbyt zadowalające wyniki zwolnieniem trenera - Roberto Santilliego. - Zarząd Projektu Warszawa Sp. z o.o. informuje, że z dniem 28 listopada 2022 roku trener Roberto Santilli został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. Funkcję pierwszego szkoleniowca stołecznej drużyny będzie pełnił dotychczasowy drugi trener – Piotr Graban. Decyzja Zarządu o odsunięciu trenera Roberto Santilliego od prowadzenia pierwszego zespołu Projektu Warszawa została podyktowana niesatysfakcjonującymi wynikami sportowymi w dotychczasowych spotkaniach. Trener Santilli pozostaje do dyspozycji klubu - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

To zwolnienie jest już trzecim w klubach z PlusLigi, wcześniej z posadą pożegnał się Jacek Nawrocki - szkoleniowiec Cerrada Czarnych Radom oraz Harry Brokking - pracujący w BBTS Bielsko-Biała.

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany