Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Wilfredo Leon nie mógł już dłużej czekać. Szczerze wyznał, co myśli o nowym selekcjonerze

2022-03-12 7:37

Polscy siatkarze rozegrają niedługo pierwsze mecze pod wodzą nowego selekcjonera. Vital Heynen po licznych sukcesach pożegnał się z kadrą, a na jego miejscu zastąpił go Nikola Grbić. Wilfredo Leon w rozmowie z "Polsatem Sport" skomentował tę sprawę i szczerze opowiedział o tym, co myśli na temat nowego szkoleniowca. Nie zabrakło też słów na temat wojny na Ukrainie.

Polscy siatkarze od kilku tygodni mają nowego trenera. Biało-czerwoni od nadchodzących meczów występować będą z Nikolą Grbiciem na ławce szkoleniowej. Selekcjoner będzie miał niełatwe zadanie! Mając tak dużą liczbę utalentowanych zawodników, spróbuje ułożyć zespół tak, by ten był w stanie powalczyć o medal na mistrzostwach świata. Z pewnością będzie musiał mieć za swoją osobę wsparcie największych gwiazd. Trudno nie odnieść wrażenia, że duży kredyt zaufania dał mu Wilfredo Leon. Jeden z najlepszych siatkarzy globu opowiedział o nim szczerze w rozmowie z "Polsatem Sport".-

Wilfredo Leon szczerze o Nikoli Grbiciu

Pochodzący z Kuby siatkarz nie ukrywał, że nowy selekcjoner nie różni się od poprzedniego w niektórych kwestiach. - Nowy trener jest bardzo pracowity. Rozmawiałem z kilkoma zawodnikami, którzy u niego grali. Jestem bardzo zadowolony, z tego jak on prowadzi każdy trening. Jest skoncentrowany i wie, jaki ma cel. Mam nadzieję, że tak samo będzie prowadził kadrę - mówi Leon.

Zobacz także: Ukrainiec nowym siatkarzem Trefla Gdańsk? Ma... rosyjski paszport

Trudno nie odnieść wrażenia, że te same słowa idealnie pasowały wobec Vitala Heynena. W obecnej sytuacji ciężko nie rozmawiać także o wojnie na Ukrainie. - To, co Rosjanie teraz robią, jest kompletnym bezsensem. Oczywiście cierpią Ukraińcy, ale też cała reszta świata. Ta decyzja jest dobra - mówił o odebraniu Rosji mistrzostw świata.

Jak wyglądał ślub Wilfredo Leona? Dowiedz się więcej w galerii poniżej! Kliknij i sprawdź.

Wilfredo Leon nie ukrywa zadowolenia z triumfu w Pucharze Włoch. Gwiazdor reprezentacji Polski przyznał, że pojawiły się trudniejsze momenty, ale liczy się zwycięstwo. - Trudno się gra, kiedy jesteś faworytem. Czasami pojawiają się nerwy. Do głowy przychodzą różne myśli. Tym razem wygraliśmy 3:1. Wszyscy są zadowoleni - dodał Leon w rozmowie z "Polsatem Sport".

NIE PRZEGAP! Rosyjskie ligi siatkarskie sponsorowała... ukraińska firma. Właśnie zerwała współpracę

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze