Wilfredo Leon ocenia pracę z Nikolą Grbiciem. Gwiazdor reprezentacji wskazuje, czym Serb różni od Vitala Heynena

2022-01-14 15:53
Wilfredo Leon
Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Wilfredo Leon to jedna z gwiazd reprezentacji Polski. Pochodzący z Kuby siatkarz szybko wkomponował się w drużynę i stał się jej integralną częścią. 28-letni siatkarz na co dzień występuje we włoskiej Perugii, więc miał okazję współpracować więcej zarówno z poprzednim selekcjonerem, Vitalem Heynenem, jak i obecnym, Nikolą Grbiciem. Leon postanowił zdradzić, jak pracuje mu się z serbskim szkoleniowcem.

Fani polskiej siatkówki nareszcie doczekali się nowych selekcjonerów kadry męskiej oraz żeńskiej. Obu czeka ciężkie zadanie, choć z innych powodów. Nikola Grbić musi przede wszystkim wejść w buty Vitala Heynena, który był ulubieńcem kibiców i choć nie wypełnił zadania przywiezienia do kraju medalu olimpijskiego, to odniósł z kadrą wiele sukcesów. Serbski szkoleniowiec stoi niemal przed takim samym celem – Na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku Polacy mają sięgnąć po medal olimpijski. Do samej imprezy pozostało ponad dwa lata i trudno wyobrazić sobie jaki skład będzie wówczas optymalny. Jeśli jednak nic złego się nie stanie, kluczową postacią znów powinien być Wilfredo Leon – 28-letni obecnie siatkarz, który jest jednym z najlepszych na świecie. Pochodzący z Kuby zawodnik w ostatnim czasie miał przyjemność pracować z Nikolą Grbiciem w Perugii i postanowił podzielić się swoimi obserwacjami w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Czy Nikola Grbić nauczy się polskiego? Mamy konkretną deklarację nowego trenera kadry siatkarzy

Wilfredo Leon zdążył poznać nowego selekcjonera

Wilfredo Leon występuje w Sir Safety Perugia od 2018 roku. Grbić przejął tę drużynę na początku obecnego sezonu, więc panowie zdążyli się poznać przez te kilka miesięcy. 28-letni zawodnik pozytywnie ocenia pracę z serbskim trenerem. – W Perugii bardzo dobrze mi się z nim pracuje. Wykonaliśmy razem kawał dobrej roboty, co pokazują wyniki. Zajmujemy pierwsze miejsce w Serie A z wyraźną przewagą nad drugim zespołem – podkreślił Leon.

Wzruszające słowa Vitala Heynena o polskich siatkarzach. Belg nie krył swoich emocji

Reprezentant Polski zauważył też, że obaj trenerzy znacznie różnią się od siebie. – Czy Nikola jest inny niż Vital? Totalnie! Vital jest bardziej skoncentrowany na kwestiach technicznych, na treningu siłowym trochę mniej. Z kolei Nikola pilnuje, żeby siłownia była bardzo dokładnie zrobiona. Technika też jest dla niego ważna, ale zawsze mówi, że bez siły wiele na boisku nie zdziałasz – tłumaczy 28-latek w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze