Wzruszające słowa Vitala Heynena o polskich siatkarzach. Belg nie krył swoich emocji

2022-01-13 16:32
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Vital Heynen był prawdziwym ulubieńcem polskich fanów. Poprowadził reprezentację Polski do wielu sukcesów, ale porażka na igrzyskach olimpijskich w Tokio przesądziła o tym, że nadszedł czas na nowy rozdział zarówno w kadrze, jak i karierze belgijskiego trenera. Kibice ciepło będą go wspominać, a i sam Heynen chwalił sobie pracę w naszym kraju. Teraz, po wyborze nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych, Belg postanowił skierować kilka słów do swoich byłych podopiecznych.

Vital Heynen to z pewnością niezwykle barwna postać, a jego czas spędzony w reprezentacji Polski można uznać za udany. Niestety, dalsze perspektywy współpracy rysowały się w coraz gorszych barwach, a Belg nie spełnił najważniejszego warunku – wrócił z igrzysk olimpijskich w Tokio bez medalu. Zaraz po igrzyskach rozegrane zostały mistrzostwa Europy, a ich koniec zbiegł się w czasie z wyborami na nowego prezesa PZPS. Tym został wybitny polski siatkarz, Sebastian Świderski, który ma zapoczątkować nową erę w rodzimej siatkówce. Naturalnym wydawało się to, że może mieć on inną wizję na drużynę narodową i chce na jej czele postawić na swojego faworyta, którym od początku był Nikola Grbić. Ostatecznie udało się porozumieć i Serb 12 stycznia oficjalnie został zaprezentowany, jako nowy trener Biało-Czerwonych. Vital Heynen nie uciekał od odpowiedzi na pytanie, jak ocenia ten wybór. Postanowił także zwrócić się do polskich siatkarzy.

Vital Heynen totalnie szczerze o nowym trenerze Polaków. Komentarz nie pozostawia wątpliwości

Vital Heynen wzruszająco o swoich byłych podopiecznych

Belg w kolejnych wywiadach podkreśla, że Nikola Grbić to bardzo dobry wybór na selekcjonera polskiej reprezentacji siatkarzy. Powtórzył to także w rozmowie z Onetem. – Polska jest w moich oczach najlepszą drużyną na świecie, a związek dokonał bardzo dobrego wyboru. Najlepszego z możliwych. Nikola Grbić wykonał fantastyczną pracę w zeszłym roku z ZAKSĄ. Z tego, co zaobserwowałem, on ma świetny kontakt z siatkarzami, z którymi pracuje – ocenił krótko Vital Heynen.

Niezwykłe wieści na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Odmówił mistrzom olimpijskim!

Nie zabrakło także kilku słów o polskich siatkarzach. Heynen darzy naszych zawodników szczególnym sentymentem, co łatwo wyczytać z jego słów. – Mam nadzieję, że moi siatkarze... wasi siatkarze... najlepiej będzie powiedzieć po prostu nasi siatkarze, bo trenowałem ich przez kilka lat i zawsze będę miał ich w sercu... oni zasługują na olimpijskie medale. Wierzę, że teraz jeszcze bardziej się rozwiną – skwitował Belg w rozmowie z portalem Onet.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze