Vital Heynen totalnie szczerze o nowym trenerze Polaków. Komentarz nie pozostawia wątpliwości

2022-01-13 7:02
Vital Heynen w reprezentacji Polski
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen w reprezentacji Polski

Wiele tygodni oczekiwania, mnóstwo spekulacji, ale wszystko zakończyło się w środowe popołudnie. Nowym trenerem polskich siatkarzy został doskonale znany w Polsce Nikola Grbić. Serb od dawna był głównym faworytem do objęcia tego stanowiska i wszelkie spekulacje na ten temat potwierdziły się. Do wyboru Grbicia odniósł się były szkoleniowiec biało-czerwonych, Vital Heynen.

Proces wyboru nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn był mocno rozciągnięty w czasie. Trwał dobrych parę miesięcy i kibice długo musieli żyć w niepewności, kto przejmie stery po Vitalu Heynenie. Gdy tylko stało się jasnym, że Belg nie będzie dłużej prowadził biało-czerwonej kadry, ruszyła giełda nazwisk jego potencjalnych następców.

Sebastian Świderski o wyborze Grbicia do kadry. „Miał nieprzyjemną rozmowę z szefem klubu”

Heynen szczerze o wyborze Grbicia. Belg wyraził to jasno

Wśród wszelkich doniesień przebijało się przede wszystkim jedno nazwisko. Mowa oczywiście o Nikoli Grbiciu. Sam Sebastian Świderski, prezes PZPS nie ukrywał, że chciałby zatrudnić Serba. Panowie znają się doskonale, bo gdy Świderski był sternikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle, Grbić prowadził zespół do największych triumfów, ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów na czele.

Nikola Grbić selekcjonerem reprezentacji Polski! Kim jest nowy trener siatkarzy?

W środowe popołudnie stało się jasne, że to właśnie Serb będzie prowadził w najbliższych latach biało-czerwonych. - Cieszę się, że nasza współpraca będzie wznowiona. To wspaniały trener i człowiek, i mam nadzieję, że będzie taką samą osobą w kadrze. Oraz że porwie chłopaków do walki o najważniejszy cel, medal na igrzyskach w Paryżu - powiedział Świderski po wyborze Grbicia.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?

Jednoznaczna opinia Heynena o wyborze Grbicia

Głos w całej sprawie zabrał również były selekcjoner biało-czerwonych, Vital Heynen. Belg w rozmowie z portalem sport.pl przyznał, że uważa wybór Grbicia za słuszny. - To bardzo dobra decyzja. Logiczny wybór, być może najlepszy w tym momencie. Sebastian Świderski zatrudnił trenera, który odniósł wielki sukces w zeszłym roku, który zna polską siatkówkę - powiedział Heynen.

- Jest akceptowany przez zawodników, a przynajmniej takie miałem wrażenie: że ci, którzy grali w ZAKSIE, mieli z nim naprawdę świetny kontakt. Macie w tym ruchu wszystko, żeby odnieść sukces - uważa były selekcjoner Polaków. Grbić podpisał z PZPS umowę obowiązującą do igrzysk w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze