Wlazły czuł zakwasy

2009-10-26 4:00

Najbardziej wyczekiwany siatkarz PlusLigi znowu w grze. Mariusz Wlazły (26 l.) po blisko półrocznej przerwie pojawił się na parkiecie w wyjazdowym meczu Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie Polski wygrali 3:1, a ich podstawowy atakujący kilka razy wszedł na boisko z ławki.

- Na razie stać mnie tylko na krótkie momenty. Za mną dopiero dwa tygodnie treningów, pomału wchodzę do gry. Przez wiele miesięcy praktycznie nie miałem kontaktu z siatkówką. Jest ciężko, czuję ból, są zakwasy - przyznał Wlazły, który długo leczył uraz kolana.

W pierwszym secie w hali w Jastrzębiu zgasło światło. Po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy, ale na rozstrzygnięcie tej partii trzeba było długo czekać (35:33 dla gospodarzy).

Skra odrobiła straty, ale to Jastrzębski Węgiel mógł bez wielkich trudności wygrać trzeciego seta. Gospodarze prowadzili już 12:4, by niespodziewanie roztrwonić przewagę. Bełchatowianie niszczyli zagrywką rosyjskiego gwiazdora Pawła Abramowa (30 l.), doprowadzili do stanu 18:18 i wygrali tę partię. To był moment przełomowy.

- Taka sytuacja trafia się raz na 50 meczów - przyznał trener Skry Jacek Nawrocki (44 l.). - W hali Jastrzębia kluczem jest zagrywka i przyjęcie, a to nam dzisiaj wychodziło.

Tabela Plusligi

Pozostałe mecze 3. kolejki: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jadar Radom 3:0, Resovia - Siatkarz Wieluń 3:0, Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 2:3, AZS Olsztyn - Delecta Bydgoszcz 0:3.