Siatkówka, Memoriał Wagnera 2022, siatkarze, reprezentacja, Bartosz Kurek

i

Autor: Memoriał Wagnera/MP Kapitan drużyny Bartosz Kurek i jego koledzy z reprezentacji Polski siatkarzy

Kapitan reprezentacji komentuje

Wygrana siatkarzy w Memoriale Wagnera to sukces? Bartosz Kurek brutalnie szczery [WIDEO]

2022-08-20 7:10

Polscy siatkarze bez względu na wynik ostatniego spotkania z Serbami (sobota 20.08 o 18.30) już wygrali Memoriał Wagnera w Krakowie po dwóch zwycięstwach za 3 punkty nad Iranem i Argentyną. Kapitan reprezentacji Bartosz Kurek komentując ten rezultat, wyraźnie jednak stwierdził, że nie ma to dla drużyny praktycznie żadnego znaczenia.

Kiedy w 2018 roku Biało-Czerwoni triumfowali w tradycyjnej imprezie na cześć legendarnego szkoleniowca, potem zostali mistrzami świata w Turynie. Bezpośredniego przełożenia na to oczywiście nie ma, ale miło pomyśleć, że tak mogłoby się stać także obecnie, bo w końcu za niespełna tydzień rusza siatkarski mundial w Polsce i Słowenii. Bartosz Kurek po pokonaniu 3:0 brązowych medalistów olimpijskich Argentyńczyków jednoznacznie stwierdził, jak podchodzi do pierwszego miejsca w Memoriale. – Ma to dla nas trzeciorzędne, a może nawet czwartorzędne znaczenie – wyjaśnia kapitan drużyny narodowej.

To jasne, że priorytetem Polaków jest doprowadzenie zespołu do formy w mistrzostwach, które 26 sierpnia zaczną meczem z Bułgarią. Kurek mówi to otwarcie: – Nie przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo, ale o poprawę naszej gry i myślę, że powoli to osiągamy, idzie to wszystko w dobrym kierunku. Musimy być skoncentrowani i pracować nad tym, żeby poprawiać te mankamenty, które jeszcze są. W czym możemy się poprawić? We wszystkim. Nie możemy być z siebie zadowoleni, przynajmniej nie w tym momencie. Mamy być zadowoleni za parę tygodni.

Wilfredo Leon spotkał się z Nikolą Grbiciem. Są w dobrej komitywie?

Kurek mówi też o rosnącym ciśnieniu przed MŚ. – Poznałem tych chłopaków przez ostatnie trzy miesiące bardzo dobrze i wiem, że nikt nie będzie się trząsł ze strachu. Wyjdziemy walczyć i zobaczymy, dokąd nas ta walka zaprowadzi.

Irańskie media głośno o wypowiedzi Bartosza Kurka! Z ust kapitana reprezentacji Polski padły wielkie słowa

Kapitan kadry podchodzi o kolejnych wyzwań optymistycznie. – Jesteśmy na dobrej drodze, ale trzeba trzymać głowę nisko, twardo stąpać po ziemi i wiedzieć, że to jeszcze nie jest nasze maksimum. Przynajmniej ja mam takie odczucie i myślę że koledzy się ze mną zgodzą – kwituje Bartosz Kurek.

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze