Wzmacnia Rosję na mecz z Polakami. Pisze wiersze dla pięknej żony, pozwał do sądu polski klub

2021-09-14 10:12
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Rosja, Maksim Żygałow, Alena, żona
Autor: Instagram/true_zhigalov Rosyjski siatkarz Maksim Żygałow z żona Aleną

W reprezentacji Rosji przed ćwierćfinałem mistrzostw Europy 2021 siatkarzy z Polską w Gdańsku doszło do wzmocnienia. W związku z kontuzją rezerwowego atakującego Kiriłła Kleca dowołano w trybie awaryjnym Maksima Żygałowa. To siatkarz doskonale znany w Polsce, chociaż żegnał się z naszym krajem w atmosferze finansowego konfliktu.

W sezonie 2018/19 ten leworęczny atakujący był jednym z objawień PlusLigi w barwach Czarnych Radom, ale końcówka rozgrywek sprawiła, że doszło do otwartego sporu pomiędzy siatkarzem a jego klubem. Konflikt przeniósł się na międzynarodowe podwórko. Żygałow żądał od klubu pieniędzy. Zarzucał szefom Czarnych Radom, że pod koniec rozgrywek 2018/19, gdy leczył dwie kontuzje, powinien był otrzymywać wynagrodzenie w pełnej wysokości, tymczasem klub mu je obciął. Klub był innego zdania. Sprawa przeszła przez dwie instancje odwoławcze, najpierw europejskich, a potem światowych władz siatkarskich. Ostatecznie doszło do ugody i wypłacenia przez Czarnych zaległości, choć, na drodze kompromisu, w mniejszej wysokości niż żądał siatkarz. Jak zapewniali szefowie klubu, rozstanie nastąpiło w zgodzie.

Bartosz Kurek: Rosjanie łatwo skóry nie sprzedadzą

Przed meczem Polska – Rosja w ME siatkarzy. Uwaga, tu też jest klątwa!

Żygałow wyrażał się o Polsce dobrze, miał pozytywne odczucia na temat tego jak został tutaj przyjęty w czasie rozgrywania sezonu ligowego 2018/19. W Radomiu mieszkał z żoną Aleną, specjalistką od osteopatii, dla której, jak kiedyś wyznał, … pisuje wiersze.

– Zacząłem pisać jako dziecko. Pisanie poezji wymaga inspiracji. Teraz moja bratnia dusza, czyli żona Alena, inspiruje mnie. Nawiasem mówiąc, niedawno napisałem apel do ukochanej. Czasami inspiracja pojawia się w ciągu kilku minut, a same słowa układają się jedno po drugim – wspominał w wywiadzie w rosyjskich mediach.

Megasensacja w ME siatkarzy! Polacy się cieszą

Siatkówka, Liga Światowa 2017, Rosja - Brazylia, Maksim Żygałow
Autor: FIVB Były siatkarz Czarnych Radom, rosyjski atakujący Maksim Żygałow

Obecnie Maksim Żygałow wzmacnia Sborną na ćwierćfinał EuroVolley z Polską, ale na zasadzie strażaka i trudno przewidzieć czy istotnie z marszu będzie mógł pomóc swojej kadrze – choć brał udział w obozie przed ME. Nie wiadomo ponadto czy na pewno chodzi jedynie o uraz jego kolegi, czy też o to, że reprezentacja Rosji w ME 2021 gra z przyjmującym Jegorem Kliuką ustawionym nietypowo na pozycji atakującego i ten układ nie jest optymalny. Możliwe, że fiński trener Rosjan Tuomas Sammelvuo chce spróbować innego, klasycznego wariantu akurat w meczu z gospodarzami, decydującym o awansie do strefy medalowej.

Nagle zmienią rywali polskim siatkarzom? Niespodziewana informacja, jest reakcja władz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze