Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, Itas Trentino, finał, Łukasz Kaczmarek

Autor: CEV Łukasz Kaczmarek przebija piłkę w finale Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Itas Trentino

Zaksa Kędzierzyn – Itas Trentino 3:1. Zobacz jak polski zespół wygrał siatkarską Ligę Mistrzów [SKRÓT MECZU]

2021-05-01 23:24

43 lata przyszło czekać polskiej siatkówce klubowej na powtórzenie sukcesu z 1978 roku, kiedy to siatkarze Płomienia Milowice wywalczyli Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Rozgrywki, przemianowane potem na Ligę Mistrzów, nigdy potem nie zakończyły się triumfem polskiego klubu, mimo że kilka razy nasze drużyny bywały nawet w finale. W Weronie 1 maja 2021 r. został napisany kolejny rozdział historii polskiej siatkówki: zawodnicy Zaksy Kędzierzyn pokonali Itas Trentino 3:1 i zostali triumfatorami najbardziej prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu.

Zaksa pokonywała w tym sezonie potentatów, Lube Civitanova i Zenit Kazań, nie miała więc żadnych obaw przed walką z półfinalistą ligi włoskiej. W finale w Weronie pierwsze dwa sety były koncertem w wykonaniu polskiego klubu, ale w trzecim Trentino pokazało, że może grać na podobnie wysokim poziomie. Na szczęście w czwartym secie, który toczył się na przewagi, lepiej psychicznie wytrzymali zawodnicy ZAKSY, którzy ostatecznie wygrali 3:1! Asem serwisowym zakończył spotkanie atakujący kędzierzynian Łukasz Kaczmarek.

Joanna Wołosz wygrała siatkarską Ligę Mistrzów! Po raz pierwszy ma najważniejszy europejski puchar