Zibi pojechał do szejków. Były reprezentant Polski zagra w Dubaju

2021-01-07 9:38
Siatkówka, Zbigniew Bartman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Al Nasr Dubaj
Autor: Instagram/zbigniew_bartman

Równie szybko jak zniknął z Nysy, odnalazł się w... Dubaju. Mistrz Europy siatkarzy z 2009 roku , olimpijczyk z Londynu i triumfator Ligi Światowej 2012 Zbigniew Bartman został zawodnikiem drużyny Al Nasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To kolejny przystanek na drodze tego siatkarskiego obieżyświata.

W szczycie kariery popularny „Zibi” zazwyczaj spędzał w danym klubie jedynie rok i ruszał dalej. Lista lokalizacji, w których mieściły się jego drużyny, robi wrażenie: Werona, Ankara, Surgut, Taranto, Modena, Chengdu, Poitiers, Ar-Rajjan, Stambuł, San Juan – nie mówiąc o licznych polskich zespołach (Sosnowiec, Częstochowa, Warszawa, Jastrzębie, Rzeszów, Nysa). Ostatni przystanek miał w ekipie nyskiego beniaminka PlusLigi. W tym sezonie Zbigniew Bartman w jego barwach rozegrał 9 spotkań, zdobywając łącznie 68 pkt. Najlepsze występy zanotował przeciwko GKS Katowice (17 pkt) i Czarnym Radom (13) w pierwszych tygodniach rozgrywek. Oba te starcia nyszanie przegrali po tie-breakach, co zresztą stało się ich swoistym znakiem firmowym w tym sezonie: z siedmiu rozegranych pięciosetówek nie wygrali ani jednej!

Reprezentant Polski w siatkówce zmieni pozycję na parkiecie? „Gdzie mnie postawią, tam gram”

Tak wyglądała walka kadry siatkarzy na piasku

Ekipa prowadzona przez trenera Krzysztofa Stelmacha zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dwiema wygranymi w 16 meczach, choć zgromadziła mimo wszystko aż 13 pkt. Stal wygrała do tej pory w rozgrywkach jedynie z Aluronem (3:1 w połowie listopada) i sensacyjnie ze Skrą (3:0 pod koniec grudnia). Bartman miał w tym niewielki udział, wyszedł na parkiet – i to na krótkie zmiany – jedynie w tym drugim meczu.

Kontuzja reprezentanta Polski w siatkówce. Artur Szalpuk z grymasem bólu opuścił parkiet

Krótko potem były reprezentant Polski ogłosił rozstanie z klubem z Nysy „ze względów osobistych”. Teraz zaś poinformował o podpisaniu umowy z Al Nasr Dubaj. „Cieszę się, że dołączam do klubu, zrobię wszystko, by osiągnąć wyznaczone cele” – napisał Bartman w mediach społecznościowych.

Najnowsze