Świeczka po zmarłym. Koszmarny wypadek koło Kruszwicy

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons

Zmarł słynny trener siatkówki. Katarzyna Skowrońska i Małgorzata Glinka były jego zawodniczkami

2021-05-11 18:20

Smutną wiadomość przekazał we wtorek 11 maja Polski Związek Piłki Siatkowej. Zmarł bowiem wybitny trener i wychowawca wielu pokoleń polskich siatkarek, odkrywca talentów największych gwiazd rodzimej siatkówki. W wieku 93 lat odszedł Teofil Czerwiński, który miał kiedyś pod swoją opieką tak wybitne potem postacie naszego volleya jak Katarzyna Skowrońska i Małgorzata Glinka.

Jak przypomniano w komunikacie PZPS, Teofil Czerwiński „w latach 1952–1957 wystąpił w 13 spotkaniach reprezentacji Polski, między innymi na mistrzostwach świata w 1952 (7. miejsce). Był zawodnikiem YMCA Warszawa, Sparty Warszawa i Legii Warszawa. Z Legią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski (1961). Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener, między innymi w Gwardii Warszawa, Spójni Warszawa, Skrze Warszawa i MUKS Sparta Warszawa, a także we Włoszech (Volley Olimpia Aosta). Wielokrotnie zdobył medale mistrzostw Polski juniorek i kadetek. Karierę trenerską zakończył w 2012 r."

Trener reprezentacji siatkarek: Liga Narodów i mistrzostwa Europy są naszym priorytetem

Jego zawodniczkami były między innymi: Krystyna Ostromęcka, Teresa Kaliska, Barbara Miazek, Ewa Cabajewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka-Mogentale. O tych dwóch ostatnich Teofil Czerwiński powiedział kiedyś w wywiadzie dla „PS”: „Obie były takimi chłopczycami – ambitne, zaangażowane i nieustępliwe”. Szkoleniowiec wziął je pod swoje skrzydła w Skrze Warszawa i stamtąd Skowrońska i Glinka pofrunęły w wielki siatkarski świat.

Tak wyglądała ostatnia akcja meczu Zaksa – Trentino. Zobaczcie gigantyczną radość siatkarzy z Kędzierzyna [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze