Znany klub zmienił nazwę. Takiego zespołu w Lidze Mistrzów jeszcze nie było?

2019-10-22 19:37 MSo, DaO
Bartosz Kurek, Onico Warszawa
Autor: Marek Zieliński Bartosz Kurek cieszy się po punkcie dla Onico Warszawa

Fani polskiej siatkówki z nerwowością oczekiwali na wieści w sprawie wicemistrzów PlusLigi, ONICO Warszawa. Sponsor tytularny ogłosił bankructwo, co postawiło drugi najlepszy zespół w kraju nad przepaścią! Ich los rozstrzygnął się we wtorkowe popołudnie. Na całe szczęście wystartują na krajowym podwórku i w Lidze Mistrzów, ale pod nową, zaskakującą nazwą.

ONICO Warszawa zdobyło wicemistrzostwo Polski, ale po odejściu sponsora głównego, klub stanął na krawędzi upadku. Przez wiele tygodni zastanawiano się, czy oznacza to koniec męskiej siatkówki w Warszawie na najwyższym poziomie. Na szczęście okazało się, że klub udało się uratować.

We wtorkowe popołudnie, nazwa ONICO Warszawa na fanpage'u wicemistrza Polski zmieniła się na Projekt Warszawa. Pojawił się także wpis wyjaśniający, co dalej z zespołem. - Miło nam poinformować, że począwszy od sezonu 2019/2020 warszawska męska drużyna siatkarska biorąca udział w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Mistrzów, będzie występować w ramach Klubu Projekt Warszawa. Spółka Projekt Warszawa Sp. z o.o. nabyła skutecznie od spółki Onico Warszawa S.A. akcje Polskiej Ligi Siatkówki oraz uzyskała stosowną promesę otrzymania licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej - czytamy w oświadczeniu.

Klub będzie na razie występował pod roboczą nazwą - zapewne taka historia w siatkarskiej Champions League nie przydarzyła się nigdy! Mimo to, wciąż trwają rozmowy ze sponsorami, którzy mogliby przejąć po ONICO partnerstwo tytularne. - Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom, które przyczyniły się do utrzymania siatkówki w Warszawie.

Pierwsze spotkanie Projektu Warszawa na Torwarze, na którym na co dzień rozgrywał spotkania także zespół pod nazwą ONICO, odbędzie się 26. października o godzinie 19:00. Rywalem wicemistrza Polski będzie MKS Będzin.