Hampel jedzie po srebro

Autor: CYFRASPORT

Polacy z brązowym medalem mistrzostw świata par na żużlu

2014-05-26 4:00

Żużlowa reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w turnieju Speedway Best Pairs Cup, czyli mistrzostwach świata par. Najlepsi okazali się Australijczycy.

W trzeciej i ostatniej rundzie mistrzostw w szwedzkiej Eskilstunie Polacy zajęli 4. miejsce, co dało im pozycję na podium całej serii. Wygrali Duńczycy i klasyfikację generalną zakończyli na 2. miejscu. Z kolei Australijczycy, czyli zdobywcy złotych medali, w Szwecji byli drudzy.

Jak oni z tego wyszli? Fatalna kraksa podczas Rajdu Zamkowego [WIDEO]

Polacy jeździli w składzie Jarosław Hampel - Maciej Janowski (rezerwowym był Patryk Dudek). Hampel spisywał się fenomenalnie, zdobywając aż 23 pkt (najwięcej ze wszystkich zawodników). Niestety jego śladem nie poszli Janowski i Dudek, który zanotowali tylko po 2 "oczka".