Artiom Łaguta podjął decyzję! Wybrał Polskę zamiast Rosji, nie wróci do ojczyzny, brak wątpliwości

2022-06-23 8:19
Artiom Łaguta
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Artiom Łaguta

Artiom Łaguta postanowił zaskoczyć kibiców polskiego żużla. Rosyjski mistrz świata i zawodnik Sparty Wrocław podjął decyzję o tym, aby nie przyjmować żadnych ofert z ligi rosyjskiej i kontynuować swoją karierę w Polsce. Jak sam powiedział, nawet gdyby dostał taką propozycję, to by z niej po prostu nie skorzystał.

Artiom Łaguta podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości! Mistrz świata i zawodnik Sparty Wrocław w trakcie rozmowy z portalem "WP. SportoweFakty" przyznał, że nie zamierza wracać do ojczyzny i przyjmować propozycji zarobkowych od tamtych klubów żużlowych. Rosjanin całkowicie sprzeciwia się reżimowi Władimira Putina, czego wyraz dał już nieraz.

Robert Lewandowski dostał specjalne zapewnienie od Barcelony? Zagadkowa wypowiedź znanego dziennikarza, nie mają wątpliwości

Artiom Łaguta nie wróci do ojczyzny. Rosjanin już nie raz mówił o wojnie na Ukrainie

O tym, że Artiom Łaguta jest przeciwnikiem działań wojennych na Ukrainie, nie trzeba przekonywać nikogo. Żużlowiec Sparty Wrocław i mistrz świata otwarcie krytykował reżim Władimira Putina za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

- Jestem załamany obrazami wojny, które docierają do nas od kilku dni. One sprawiają, że nie mogę być dumnym Rosjaninem. Ciężko mi spoglądać w twarz ludziom, którzy przybywają do Polski z Ukrainy. Proszę rosyjskie wojsko, by zaprzestało tej nieludzkiej agresji. Porzućcie karabiny, przejdźcie na stronę dobra - pisał Łaguta na Instagramie.

Tym razem, Rosjanin w rozmowie z "WP. SportoweFakty" powiedział, że nie zamierza występować w barwach rosyjskich klubów i wracać do swojej ojczyzny.

Justyna Żyła została zaskoczona przez swoją córkę. Łzy cisną się na oczy, celebrytka musiała to pokazać

Aby zobaczyć zdjęcia Artioma Łaguty, przejdź do galerii poniżej.

Łaguta szczerze o swoim powrocie do Rosji. Postawi na Polskę

W rozmowie z "WP. SportoweFakty" Łaguta zdecydowanie zadeklarował swoją chęć pozostania w Polsce i jak sam przyznał, nie zamierza wracać do ojczyzny. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, zdobył się na bardzo dużą odwagę.

- - Nie było nawet propozycji jazdy w lidze rosyjskiej, ale nawet gdybym ją otrzymał, to i tak bym odmówił. Swoje zdanie w sprawie obecnej sytuacji już powiedziałem - powiedział Rosjanin w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Łaguta świętował, Zmarzlik poległ. Kulisy Grand Prix Polski w Toruniu
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze