Bartosz Zmarzlik wyjawił powody porażki w Grand Prix Polski. Jest mowa o dziurkach, wszedł w konkrety

2022-05-15 15:52
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Jak pech, to pech. Polscy żużlowcy z Bartoszem Zmarzlikiem (27 l.) na czele nie zdołali awansować do finału Grand Prix Polski w Warszawie. Przedłużyła się tym samym seria biało-czerwonych bez zwycięstwa w Warszawie. Wygrał niespodziwanie Australijczyk Max Fricke. Po zawodach Bartosz Zmarzlik wyjawił Super Expressowi, co jego zdaniem było przyczyną odpadnięcia już w półfinale.

Czy Bartosz Zmarzlik dalej jest liderem klasyfikacji generalnej?

Od początku zawodów Polacy jeździli świetnie, a w półfinałach zobaczyliśmy aż trzech z nich. Poza Bartoszem Zmarzlikiem, byli to Maciej Janowski i Paweł Przedpełski. Niestety, wszyscy z nich odpadli, a Zmarzlik i Janowski po błędach własnych. W pewnym sensie zgubiła ich ambicja, bo jadąc na drugim miejscu (premiowanym awansem do finału) starali się przesunąć na pierwszą pozycję. W efekcie popełnili błędy i wypadli z czołowej dwójki. W drugiej części zawodów fantastycznie jeździł Australijczyk Max Fricke, który w fenomenalnym stylu wygrał cały turniej. Szczęście w nieszczęściu, że porażka w Warszawie nie odebrała Zmarzlikowi pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.

Klątwa Narodowego trwa! Polacy zawiedli w GP Polski, wpadka Zmarzlika w półfinale. Wielki triumf Fricke'a w Warszawie [WYNIKI]

Rozczarowani żużlowcy po nieudanym GP Warszawy

Bartosz Zmarzlik o powodach porażki w Grand Prix Polski

Po zawodach Zmarzlik był rozczarowany, ale też wyglądał na pogodzonego już z losem. Po raz kolejny w Warszawie musi obejść się smakiem. - Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Popełniłem błąd własny na trzecim okrążeniu i tyle. Tor był specyficzny, bo jednodniowy. Na pewno inaczej się jeździ na takich torach. Było trochę ciasnawo. Dziurki, ścieżki. Drugi łuk był nieprzewidywalny. Jeden skorzystał, drugi stracił. Taki jest żużel – powiedział nam Zmarzlik, który oczywiście nie zaprzestaje walki o odzyskanie mistrzostwa świata. - Sezon jest długi, będziemy robić, co w naszej mocy – podkreślił Zmarzlik.

Kontrowersyjny finał GP w Warszawie! Duńczycy się nie oszczędzali, marzenia Michelsena legły w gruzach

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze