BETARD Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz. 16-latek za Holdera! [SKŁADY]

2020-07-07 20:08 Mateusz Fudala
Chris Holder
Autor: FOT. WOJCIECH TARCHALSKI/CYFRASPORT Chris Holder

Znamy składy na piątkowy mecz 5. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy BETARD Spartą Wrocław a MRGARDEN GKM Grudziądz. W porównaniu do poprzednich meczów trenerzy obu drużyn dokonali po jednej zmianie. Mecz BETARD Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz odbędzie się w piątek o 20:30 (Eleven Sports 1).

W poprzedniej kolejce żużlowcy z Wrocławia zremisowali 45:45 z Falubazem Zielona Góra. W tamtym meczu 8 punktów z bonusem zdobył Chris Holder, dla którego był to pierwszy występ w barwach Sparty. Australijczyk jeździ w klubie z Wrocławia dzięki instytucji "gościa", który uprawnia go do startu w różnych klasach rozgrywkowych (na co dzień jeździ w Apatorze Toruń). W piątkowym meczu z Grudziądzem Holder jednak nie pojedzie, a w jego miejsce, pod numerem 10. wskoczył 16-latek Mateusz Panicz. Młodziutki żużlowiec określany jest we Wrocławiu jako "następca Macieja Janowskiego", a w piątek zadebiutuje w PGE Ekstralidze.

Lisy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Podziwiały żużlowców! [ZDJĘCIA]

Grudziądzanie w ostatnim meczu ulegli na własnym stadionie Fogo Unii Leszno 42:48. Po meczu szczególnie oberwało się juniorowi GKM-u Marcinowi Turowskiemu, który przywiózł zaledwie 1 punkt. Drugi junior z Grudziądza Denis Zieliński "uciułał" dwa "oczka":

- Denis Zieliński wywalczył dwa punkty, ale Marcin Turowski praktycznie w ogóle nie dojechał na zawody. Był nieobecny, słaba jego postawa. Musi wyciągnąć wnioski, by taka wpadka już się nie powtórzyła. Brakuje punktów juniorów (...) Nie chodzi o sprzęt, tylko Marcin nie jedzie. Widzę to od początku sezonu. Mamy z tym problem, próbujemy coś robić, ale na razie nie idzie to w dobrym kierunku - powiedział trener juniorów GKM-u Robert Kościecha, cytowany przez "WP Sportowe Fakty".

Pożar ZDEWASTOWAŁ plany Stali Gorzów! Poważna awaria przerwała mecz Stal - Włókniarz

Decyzją trenera GKM-u Roberta Kempińskiego, Marcina Turowskiego w piątkowym meczu zastąpi Damian Lotarski. 19-latek wystąpił w tym sezonie w dwóch meczach - z Włókniarzem i ROW-em. W pierwszym z nich odjechał dwa wyścigi i nie zdobył punktu, w drugim - dopisał dwa "oczka" z bonusem w trzech startach.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artiom Łaguta
6. Denis Zieliński
7. Damian Lotarski

BETARD Sparta Wrocław:
9. Maciej Janowski
10. Mateusz Panicz
11. Maksym Drabik
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Gleb Czugunow

Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze