DTM: Koszmary Roberta Kubicy wróciły. Pasjonująca walka o zwycięstwo w drugim wyścigu w Spa!

2020-08-02 14:42 DaO
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Pierwszy weekend z emocjami związanymi z rywalizacją w prestiżowej serii DTM za nami! Kierowcy zarówno w sobotę jak i niedzielę ścigali się na słynnym torze Spa-Francorchamps. Były to jednocześnie pierwsze wyścigi, w których udział brał Robert Kubica, ale startów w Belgii Polak do udanych na pewno nie zaliczy. W niedzielę triumfował Rene Rast.

Kierowcy startujący w serii DTM nie mieli w ten weekend ani chwili wolnego. Na sobotę i niedzielę zaplanowano dwa wyścigi na torze w Spa. Była to również pierwsza okazja, aby ściskać kciuki za Kubice, który debiutował w DTM. Niestety Polakowi mogły przypomnieć się czasy pracy w Williamsie, bo auto krakowianina w Belgii spisywało się bardzo słabo.

GP Wielkiej Brytanii: Szalona końcówka! Faworyt wygrał z przebitą oponą! [WYNIKI]

Przed niedzielnym wyścigiem można było mieć małe powody do optymizmu, bo Kubica wywalczył 12. miejsce w kwalifikacjach i wydawało się, że powalczy o coś więcej. Ale już na starcie stracił kilka pozycji. W dodatku kierowca informował swoich mechaników, że ma ogromne problemy z samochodem. Opony zużywały się w błyskawicznym tempie, co uniemożliwiało mu jazdę w odpowiednim tempie.

I podobnie jak w sobotę Kubica zajął 14. lokatę. Blisko swojego drugiego zwycięstwa w Spa był natomiast Nico Mueller. Szwajcar prowadził przez większa część wyścigu, ale tym razem okazał się gorszy od Rene Rasta. Niemiec musiał bronić się przed atakami rywala do ostatnich chwil, ale to on jako pierwszy przeciął linię mety.

Na żywo

DTM Spa - niedziela

Witamy w relacji na żywo z wyścigu DTM w Spa. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:30. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z wyścigu DTM na torze w Spa!

Kierowcy DTM w ten weekend nie mają nawet chwili na odpoczynek. Po sobotnich emocjach związanym z premierowym wyścigiem tego sezonu, przyszedł czas na drugą rywalizację na torze w Spa. Wczoraj po raz pierwszy w tej prestiżowej serii wyścigowej mogliśmy zobaczyć Roberta Kubicę. Polak nie mógł mieć jednak dobrego nastroju po wyścigu.

Najpierw nie udały mu się kwalifikacje, w których zajął 14. miejsce. Mimo tego w połowie rywalizacji pojawiła się nadzieja na lepszą pozycję, bo Kubica zaczął wyprzedzać kolejnych rywali. Niestety podczas pit stopu doszło do awarii podnośnika i polski kierowca w alei serwisowych spędził zdecydowanie za dużo sekund, co przekreśliło jego szanse na awans.

Pewnym powiewem optymizmu przed niedzielną rywalizacją może być to, że dziś Kubica w kwalifikacjach poradził sobie nieco lepiej i zajął 12. miejsce. Liczymy, że dziś Polaka ominie pech i będzie mógł pościgać się z przeciwnikami.

Kierowcy ruszyli na okrążenie instalacyjne.

55:00

Ruszyli!

53:37

Doskonały start Rasta, który wystrzelił jak z katapulty. Niestety tego samego nie można powiedzieć o Kubicy, który spadł na 14. pozycję. Polak zdecydowanie źle ruszył, bo był nawet 15., ale zdołał się przebić o jedną lokatę wyżej.

51:20

Triumfator wczorajszego wyścigu, a więc Nico Mueller obecnie na drugiej pozycji i próbuje ścigać Rasta. Kubica natomiast jest już przedostatni. Za nim jedzie jedynie Aberdein, który po kontakcie z rywalem wypadł z toru.

47:30

Newey, który wypchnął z toru Aberdeina, został ukarany przejazdem przez aleję serwisową. Dlatego Brytyjczyk jest ostatni w stawce.

45:55

Czyżby Mueller miał ochotę na drugie zwycięstwo w Spa?! Szwajcar wyprzedził Rasta i pędzi na prowadzeniu.

41:48

Roszad w stawce było kilka, ale niezmiennie na trzeciej pozycji jedzie Frijns. Rast natomiast jest cały czas tuż za plecami Muellera. Niemiec pierwszego miejsca tak łatwo nie chce oddać.

40:36

Aberdein, który przed kilkoma minutami zanotował mały kontakt z rywalem i był na ostatniej pozycji, właśnie dogonił a następnie wyprzedził Kubicę. Polak na 15. pozycji.

37:20

W czołówce jest naprawdę ciasno. Rast jedzie niespełna sekundę za Muellerem. Frijns natomiast do lidera traci 2,5 sekundy. Tu wszystko może się jeszcze wydarzyć.

31:20

Kubica podczas wyjazdu z alei serwisowych miał małe problemy. Nierozgrzane opony nie wytrzymały mocniejszego skrętu i samochód wpadł w mały poślizg. Na szczęście nie uderzył w barierki.

29:03

Mueller robi co może, aby uciec przed Rastem, ale doświadczony Niemiec wciąż liczy się w walce o zwycięstwo. Do lidera traci około sekundy. Nadal blisko jest również Frijns.

26:13

Problemy z samochodem ma Newey. Auto Brytyjczyka zostało zepchnięte do garażu, co oznacza, że Kubica jest na 15. miejscu. Tymczasem Rast zjechał na zmianę opon.

21:45

Tylko czterech kierowców nie zjechało jeszcze na zmianę opon. Frijns na prowadzeniu, ale on też jest w gronie zawodników, którzy muszą zanotować obowiązkowy pit stop.

18:15

Nieco długo trwał postój Frijnsa. Holender może stracić szanse na walkę o zwycięstwo. Ponadto atakuje go Rockenfeller.

15:44

Kubica do lidera wyścigu traci już ponad minutę. Auto Polaka musi być faktycznie w fatalnym stanie.

12:43

Wydaje się, że jeśli chodzi o pierwsze i drugie miejsce to wiemy już dużo. Mueller i Rast mają dużą przewagę nad resztą stawki i to między nimi rozstrzygnie się walka o zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu.

9:44

Zmiana prowadzenia! Rast wykorzystał DRS na prostej i wyprzedził Muellera. Szwajcar zapewne będzie chciał się odgryźć.

6:20

Frijnsowi udało się uciec od Greena, który gonił go zaciekle. Holender jest coraz bliższy wywalczenia trzeciego miejsca.

1:02

Koniec wyścigu coraz bliżej, a Mueller wciąż siedzi na ogonie Rasta. Emocje będą do samego końca!

Koniec wyścigu!

Do końca trwała walka o zwycięstwo, ale Rene Rast zdołał utrzymać niewielkie prowadzenie do linii mety. Na trzecim miejscu dojechał Frijns, a Kubica zajął 14. miejsce.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Najnowsze