Kubica SZCZĘŚLIWY przed kolejnym wyścigiem. Powód jest wymowny

2019-11-19 17:33 MD
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu 2019 Formuły 1. Kierowcy spotkają się jeszcze za niespełna dwa tygodnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a potem nastąpi przerwa i zupełnie nowe rozdanie. Swojego podejścia do finalnych momentów tegorocznych zmagań nie ukrywa Robert Kubica. Słowa Polaka są bardzo wymowne.

Choć Polak po długiej przerwie powrócił do królowej motosportów, to obecny sezon przyniósł mu mnóstwo rozczarowań. Bolid skonstruowany przez Williamsa nie pozwolił na ściganie się choćby i w środku stawki, przez co krakowianin musiał pogodzić się z zajmowaniem samego końca klasyfikacji. Dodatkowo doszły do tego niezbyt dobre relacje z zespołem. W trakcie zmagań nie brakowało kontrowersji na linii Kubica - angielski team.

Teraz jednak Kubicy pozostało już tylko i wyłącznie postawić kropkę nad "i" na swoim sezonie w Formule 1. Na przełomie listopada i grudnia weźmie jeszcze udział w Grand Prix Abu Zabi, po czym rozstanie się z Williamsem. Polak nie kryje zadowolenia z tego, że to już ostatnie akordy sezonu. - Bardzo się cieszę, że przed nami GP Abu Zabi. To najlepszy wyścig w kalendarzu. Dlaczego? Bo to ostatnia rywalizacja w tym roku. Mówiąc szczerze, to był zbyt długi sezon - wyznał w rozmowie z Onetem 35-latek.

Przyszłość Roberta Kubicy na 2020 rok wciąż pozostaje jeszcze niejasna. Jedynym, czego można być pewnym, to fakt, iż Polak w przyszłym sezonie na pewno nie będzie podstawowym kierowcą któregokolwiek z teamów Formuły 1.

Najnowsze